Drużyny iławskiego Zrywu w komplecie awansowały do finału mistrzostw Polski!

2015-07-09 17:24:04(ost. akt: 2015-07-09 15:45:44)
Turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorek wygrały Aleksandra Stępień (z lewej) i Marta Pietroczuk (przyjmuje piłkę). Ta para wywalczyła w zeszłym roku srebrny medal mistrzostw Europy do lat 18.

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

Lepiej być nie mogło — w rozegranych w Starych Jabłonkach półfinałach mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej, wszystkie cztery miejsca dające awans do turnieju finałowego wywalczyły drużyny Zrywu-Volley Iława. Piąte miejsce zajęła także nasza para.
Turniej półfinałowy rozgrywany był na plażowych boiskach hotelu Anders we wtorek i środę. Juniorki Zrywu, które wcześniej znakomicie spisały się w finale mistrzostw województwa (złoty medal zdobyła para Marta Pietroczuk/ Aleksandra Stępień, zresztą drużyny Zrywu w całości zajęły podium), były faworytkami rozgrywek. Iławianki nie zawiodły swoich trenerów i kibiców.

W turnieju 1/2 finału grało trzynaście drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. — Wśród par, które przystąpiły do rywalizacji o cztery przepustki do finałów mistrzostw kraju, aż dziewięć to reprezentantki Warmii i Mazur. To efekt rezygnacji drużyn z województwa lubelskiego i podlaskiego — tłumaczy Mieczysław Pietroczuk, trener siatkarek i siatkarzy klubu z Iławy.

Zespoły Zrywu spisały się bez zarzutu. — Wczoraj rano w meczach, których stawką był awans do czołowej czwórki, spotkały się drużyny z naszego województwa. Monika Gorzka i Joanna Karpińska wygrały z koleżankami klubowymi z Iławy, Aleksandrą Tomaszewską i Sandrą Korusiewicz, a para Zrywu Laura Nowotnik/Iwona Kulińska wyeliminowała olsztynianki: Julitę Stanulewicz i Magdalenę Prusik — relacjonuje szkoleniowiec.

Ostatecznie cztery pierwsze miejsca klasyfikacji końcowej w stu procentach zajęły drużyny iławskiego klubu. Turniej wygrały Marta Pietroczuk i Aleksandra Stępień. Przypomnijmy tylko, że ta para wywalczyła w zeszłym roku srebrny medal mistrzostw Europy do lat 18.

Drugie miejsce wywalczyły Natalia Mejka i Kamila Sitnik, trzecią pozycję zajęła para Monika Gorzka/ Joanna Karpińska, a czwartą: Iwona Kulińska/ Laura Nowotnik. Na piątym miejscu turniej zakończyły Sandra Korusiewicz i Aleksandra Tomaszewska.

— Tak znakomity wynik to nie przypadek, lecz efekt długiej, ciężkiej i mądrej pracy tej grupy dziewcząt oraz naszego sztabu szkoleniowego i logistycznego — ocenia Mieczysław Pietroczuk.
— Już od wielu lat jesteśmy — zarówno w halowej jak i plażowej siatkówce — znaczącym klubem na siatkarskiej mapie Polski. Od wielu lat gramy w finałach mistrzostw kraju, nasze zawodniczki i zawodnicy zdobywają medale mistrzostw Polski, Europy i Świata, są powołani do reprezentacji Polski. Droga, którą wybraliśmy jest prawidłowa szkoleniowo, choć usłana jest też wieloma przeszkodami i barierami. Pokonujemy je dzięki temu, że siatkówka to nasza pasja — dodaje Pietroczuk.

Finał mistrzostw Polski juniorek rozegrany zostanie w dniach 15-16 lipca w Jankowie Przygodzkim (woj. wielkopolskie). O awans do finału mistrzostw Polski w najbliższy weekend (10-11 lipca) zagrają też kadetki Zrywu, turniej półfinałowy zostanie rozegrany w Warszawie.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ JUNIOREK:
1. Pietroczuk Marta/ Stępień Aleksandra - MKS Zryw-Volley Iława — awans do finału MP