2015-06-24 07:17:46(ost. akt: 2015-06-23 15:30:14)
Zamiłowanie do sportu przechodzi bardzo często z rodziców na dzieci. Tu trener Krzysztof Wacławski (z prawej) ze swoim synem Bartkiem Wacławskim podczas Volvo Triathlon Brodnica

Autor zdjęcia: archiwum OrkaMasters

Pamiętacie Cezarego Zapadkę, pływaka z Iławy, który podczas tegorocznego Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada 2015 przepłynął ponad 21 kilometrów (pokonał 860 długości basenu)? To tylko jeden z twardzieli z grupy OrkaMasters Iława. W klubie trenują także panie.
Chcieliśmy przybliżyć działalność grupy OrkaMasters poprzez zaprezentowanie ostatnich wyników reprezentantek i reprezentantów iławskiego klubu.

— Celem grupy jest
trening i udział w zawodach sportów wytrzymałościowych, czyli w triathlonie, pływaniu długodystansowym, kolarstwie, biegach długich oraz
 reprezentowanie w zawodach sportowych naszego klubu i naszego miasta — tłumaczy Krzysztof Wacławski, trener w iławskiej szkole pływania Orka.

— Przyjmując barwy OrkaMasters Iława
założyliśmy podwyższanie własnego poziomu sportowego,
 dbałość o przyjazną atmosferę w grupie oraz zachęcanie społeczności lokalnej do zdrowego trybu życia poprzez dawanie pozytywnego przykładu — dodaje szkoleniowiec, który sam też wielokrotnie startowało w imprezach rangi ogólnopolskiej i europejskiej.

Poniżej prezentujemy przegląd ostatnich startów zawodniczek i zawodników OrkaMasters wraz z wynikami.

••• W sobotę, 13 czerwca w Bratianie wystartował coroczny wyścig kolarski "MTB u Brata Jana". Impreza została jak zwykle zorganizowana przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gminne Zrzeszenie LZS, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie oraz Terra Lubavia.
Na starcie stanęło 64 zawodników. OrkaMasters Iława reprezentowali: Mirosława Łątkowska, Sławomir Łątkowski, Mirosław Wasilewski, Jacek Topolewski i Krzysztof Wacławski. Mirosława Łątkowska zajęła w swojej kategorii wiekowej 3 miejsce, na najniższym stopniu podium — również w swojej kategorii — stanął także Krzysztof Wacławski.

••• Tego samego dnia Bożena Jarlińska i Rafał Jarliński, małżeństwo reprezentujące Orkę, wystartowali w Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Płocka i Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie MTB.
Bożena Jarlińska zdobyła pierwsze miejsce, a Rafał Jarliński był piąty.

••• W niedzielę 14 czerwca w IV Ostródzkim Półmaratonie reprezentowali nas Katarzyna Pankowska, Mirosława Łątkowska, Sławomir Łątkowski, Mirosław Wasilewski i Piotr Patalon. Bieg zakończył się dla klubu dużym sukcesem — OrkaMasters zajęła piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej

Ostatni weekend był równie pracowity dla twardzieli z iławskiego klubu.
••• W sobotę 20. czerwca stratowali w Półmaratonie Nocnym we Wrocławiu — w całej imprezie udział wzięło 7 tysięcy sportowców! Kasia Pankowska (OrkaMasters) uzyskała czas 01.55.21
••• Również w sobotę, tyle że w Biskupcu Pomorskim, Piotr Patalon pobiegł na dystansie 10 kilometrów i wywalczył czwarte miejsce, czas 39.40.
••• Tego samego dnia w Brodnicy odbył się Volvo Triathlon na
 dystansie 1/4 Ironmana (950 metrów pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,5 km biegu).
Trener Krzysztof Wacławski zajął wysokie 25 miejsce w kategorii open — w swojej kat. wiekowej był pierwszy. Bartosz Wacławski, syn trenera w open był na 129 pozycji w klasyfikacji końcowej (17 w swojej kategorii).

Dzień później — w ramach Volvo Triathlon Brodnica — triathloniści startowali na
dystansie 1/2 Ironmana (1900 metrów pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21 km biegu). Daniel Lempek w klasyfikacji open zajął 103 miejsce (w swojej kat. był 47), a Jacek Topolewski w open był na 115 miejscu (w swojej kat. 43).

W najbliższy weekend szykują się duże zawody dla iławian. Liczna reprezentacja OrkaMasters wybiera się na triathlonowe zmagania do Susza.