Jeziorak przegrał 0:2 z Płomieniem Turznica

2015-04-06 12:03:41(ost. akt: 2015-04-06 12:40:53)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Przykra niespodziankę zgotowali swoim sympatykom sportu na Święta Wielkanocne zawodnicy Jezioraka Iława. W bardzo ważnym meczu przegrali 0:2 w Turznicy z miejscowym Płomieniem.
Początek był rokujący. Ogromna przewaga zespołu z Iławy, kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki. Zawiodła jednak skuteczność. Już w pierwszej minucie padł gol dla iławian, ale arbiter go nie uznał. W 26 minucie iławski bramkarz Grzegorz Sobiech wybronił groźny strzał zawodnika z Turznicy. W 35 minucie sromotnie przestrzelił Parulis z 5 metrów i nie trafił do bramki przeciwnika. Strzały napastników Jezioraka przechodziły obok bramki Płomienia. Młody Witkowski próbował odmienić wynik spotkania, ale jego akcje w końcówce spotkania nie dały rezultatów. Płomień w 65 i w 67 minucie, po strzałach Klimeckiego i Sadowskiego, objął prowadzenie i nie oddał go do końcowego gwizdka. Szkoda straconych punktów. Ale jak się nie wykorzystuje kilku setek, to tak jest.

Oto opinie po tym meczu:

— Jeżeli chcemy cokolwiek osiągnąć, jeżeli nie wykorzystujemy takich sytuacji, jakie mieliśmy w pierwszej połowie, to nie mamy szans na awans - powiedział trener Jezioraka Andrzej Tołstik.

— Jak się nie strzela czterech setek to przegrywa się mecz. Pierwszy gol dla naszego zespołu uważam, że był prawidłowo zdobyty, ale sędzia nie wiedzieć czemu dostrzegł spalonego. Dla nas były odgwizdane wszystkie pozycje spalone w tym meczu, trochę to dziwne. Uważam że sędziowanie było tendencyjne - skomentował mecz Andrzej Sobiech, wiceprezes ITR Jeziorak.