Siatkarki z Iławy kroczą po medale mistrzostw Polski — kadetki też w półfinale

2015-03-10 11:23:48(ost. akt: 2015-03-10 10:51:30)
Drużyna kadetek iławskiego klubu wywalczyła w Legionowie awans do 1/2 finału mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

To jest dobry sezon dla Zrywu-Volley Iława. Niedawno awans do półfinałów mistrzostw Polski wywalczyła drużyna juniorek. Do tego samego etapu krajowych rozgrywek dostały się też kadetki Zrywu, które zajęły drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym rozegranym w weekend w Legionowie. Co ciekawe, kadry iławskich drużyn tworzą w dużej mierze te same zawodniczki, mające jeszcze wiek kadetek. Przy okazji zapraszamy na turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorek, który w najbliższy weekend zostanie rozegrany w Iławie.
Na przełomie lutego i marca w hali sportowej iławskiego Mechanika awans do półfinałów mistrzostw Polski wywalczyły juniorki Zrywu. Natomiast od czwartku do niedzieli (5-8 marca) w Legionowie (woj. mazowieckie) rozgrywany był turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski kadetek: grały w nim także mistrzynie warmińsko-mazurskiej ligi wojewódzkiej z Iławy.

System rozgrywek był identyczny jak podczas turnieju juniorek: sześć drużyn najpierw rywalizowało w dwóch podgrupach eliminacyjnych. Dwa najlepsze zespoły z każdej podgrupy przechodziły do gier finałowych, gdzie walczono w systemie każdy z każdym — awans do półfinałów mistrzostw Polski miały wywalczyć dwie najlepsze ekipy w klasyfikacji końcowej.

Kadetki Zrywu w spotkaniach eliminacyjnych zanotowały komplet dwóch zwycięstw. O ile wygrana w meczu z Jokerem Świecie nie była większym problemem, o tyle spotkanie z Gedanią Gdańsk było już ciężką przeprawą. Iławianki wygrały jednak 3:1 w setach i już miały pewny awans do grupy finałowej. Tu było podobnie, jak w podgrupie: w pierwszym spotkaniu Zryw pewnie pokonał Pomorzankę Sejny, drugi pojedynek był już dużo trudniejszy. Gospodynie z Legionovii Legionowo (seniorki tego klubu grają w Orlen Lidze) wygrały z naszą drużyną 3:0, jednak iławianki dzięki punktom zdobytym wcześniej w turnieju wywalczyły drugie miejsce w klasyfikacji końcowej i awansowały do półfinałów mistrzostw Polski. Jak się okazało, bardzo ważne było zwycięstwo odniesione w spotkaniu z Gedanią Gdańsk.

— Naszym zawodniczkom należą się słowa uznania, zwłaszcza, że wiele z nich tydzień wcześniej grało w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorek — mówi Mieczysław Pietroczuk, trener drużyn Zrywu. — Tak się bowiem składa, że w drużynie juniorek tylko cztery siatkarki mają już ten wiek, resztę stanowią kadetki. Przez tydzień dziewczyny walczyły w ośmiu meczach, to bardzo duży wysiłek dla młodych jeszcze zawodniczek. Dziewczyny spisały się bardzo dobrze, wywalczyły awans, a to jest najważniejsze — dodaje iławski szkoleniowiec.

Wyniki Zrywu-Volley Iława uzyskane podczas turnieju 1/4 finału mistrzostw Polski kadetek, Legionowo 5-8 marca
Podgrupa:
MKS Zryw Volley Iława — MUKS Joker Świecie 3:0 (12,11,18)
Energa Gedania Gdańsk — MKS Zryw Volley Iława 1:3 (-22,23,-19,-22)
Grupa finałowa:
SKS Pomorzanka Sejny — MKS Zryw Volley Iława 0:3 (-19,-19,-16)
LTS Legionovia Legionowo — MKS Zryw Volley Iława 3:0 (16,23.18)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Legionovia Legionowo, 2. Zryw-Volley Iława, 3. Energa Gedania Gdańsk, 4. Pomorzanka Sejny, 5. Joker Świecie, 6. Foto Ola Ostróda,

Skład Zrywu: Joanna Karpińska - kapitan zespołu, Natalia Mejka, Kamila Sitnik, Sandra Korusiewicz, Monika Gorzka, Aleksandra Tomaszewska, Martyna Białecka - libero oraz Karolina Laskowska, Aleksandra Bludau, Anna Grajewska. Trenerzy: Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk

ZAPRASZAMY NA 1/2 FINAŁU MP JUNIOREK
Przy okazji zapraszamy już teraz na turniej półfinałowy MP juniorek, który przez najbliższy weekend (13-15 marca) rozgrywany będzie w Iławie. O awans do finału krajowego czempionatu oprócz gospodyń ze Zrywu-Volley walczyć będą (system każdy z każdym) jeszcze trzy drużyny: MKS Świdnica, MKS Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza oraz Sparta Warszawa. Promocję do finału MP wywalczą dwie najlepsze drużyny klasyfikacji końcowej.

— Gdy przeanalizujemy składy pozostałych grup półfinałowych to okaże się, że mieliśmy dużo szczęścia w losowaniu. Mogliśmy trafić na trudniejszych rywali. Tak czy inaczej trzeba jednak rozegrać dwa, a najlepiej trzy dobre mecze i spokojnie awansować do finałów krajowych mistrzostw — planuje trener Pietroczuk.
Mecze rozgrywane będą tradycyjnie w hali sportowej Mechanika przy ul. Mierosławskiego 10, wstęp za darmo.