Sonda: ile jest zabytków w Iławie?

2014-11-30 11:08:31(ost. akt: 2014-11-30 11:18:19)
Kamienica przy ul. Kościuszki 6 w Iławie. W tej części miasta jest więcej zabytków.

Kamienica przy ul. Kościuszki 6 w Iławie. W tej części miasta jest więcej zabytków.

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Kościół zwany czerwonym, ratusz, budynek w którym mieście się gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika — najważniejsze zabytki Iławy mieszkańcy wymienią od razu. Chcemy jednak sprawdzić, czy wiecie, drodzy internauci, ile jest w Iławie wszystkich zabytków wpisanych do rejestru i objętych prawną ochroną konserwatora.
Niestety, Iława pod koniec II wojny światowej została prawie doszczętnie zniszczona przez "bratnią" Armię Czerwoną. Piękno miasta nad Jeziorakiem, jego kamienice i wspaniałe ulice, możemy sobie ewentualnie pooglądać na starych przedwojennych pocztówkach (polecamy przy okazji film "Deutsch Eylau...dzisiejsza Iława").

Kilka (kilkadziesiąt) zabytków jednak się ostało. Te najważniejsze i najbardziej oczywiste, jak właśnie kościół na Starym Mieście (Starym tylko z nazwy) czy ratusz, iławianin wymieni od razu. Chcemy jednak sprawdzić, czy nasi internauci wiedzą, ile jest zabytków łącznie. Stąd nasza sonda.

Pytanie brzmi:

Ile jest w Iławie zabytków objętych prawną ochroną konserwatora i wpisanych do rejestru?
— do 10
10.08%
— od 11 do 20
31.93%
— od 21 do 30
26.89%
— powyżej 30
31.09%

Przy okazji rozstrzygnięcia sondy wymienimy wszystkie zabytki Iławy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilawa.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5