Niewdzięcznik. Poprosił o jedzenie i okradł gospodarza

2014-09-11 19:42:52 (ost. akt: 2014-09-11 19:48:25)

Autor zdjęcia: archiwum policji

22-letni Mateusz R. pomagał właścicielowi mieszkania w porządkach. Otrzymał za to stosowną zapłatę. Wychodząc poprosił żonę gospodarza o coś do jedzenia. Kiedy kobieta poszła do kuchni, Mateusz R. wyciągnął z szafy portfel i wyszedł.
Lubawscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy w jednym z mieszkań na terenie Lubawy. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że sprawcą jest znany im dobrze Mateusz R.

Policjanci ustalili, że sprawca pomagał właścicielowi mieszkania w porządkach, za które to otrzymał zapłatę. Wychodząc poprosił żonę pokrzywdzonego o coś do jedzenia. Kiedy kobieta poszła do kuchni, Mateusz R. wykorzystał chwilową nieuwagę właścicieli i z szafy znajdującej się w korytarzu wyciągnął portfel, po czym wyszedł. Po pewnym czasie pokrzywdzony zauważył, że portfel, z którego wyjmował pieniądze dla Mateusza R. zamiast w przedpokoju leżał w pobliżu garażu. Okazało się, że brakowało w nim 500 zł. Mężczyzna natychmiast o wszystkim poinformował policjantów.

22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że Mateusz R. był poszukiwany za inne kradzież, za które ma do odsiadki na 15 dni pozbawienia wolności.

Policjanci przedstawili zarzut 22-latkowi i odkonwojowali go do zakładu karnego.

Teraz mężczyzna będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilawa.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5