Łukasz Makowski z Arrachionu Iława rusza na MŚ IMMAF w Tbilisi
2025-09-27 08:52:18(ost. akt: 2025-09-27 08:54:54)
Dwukrotny mistrz Europy i wicemistrz świata juniorów Łukasz Makowski w ten weekend rozpocznie start w Mistrzostwach Świata IMMAF w Tbilisi. 21-letni zawodnik Arrachionu Iława – powołany po raz piąty do kadry Polski – ma wystąpić w kategorii -93 kg, a transmisję z zawodów można śledzić na platformie IMMAF.tv. Turniej potrwa od 27 września do 2 października.
Światowy czempionat IMMAF 2025 gości olimpijski pałac w Tbilisi. To sześciodniowe zawody z udziałem reprezentacji z całego świata, w pełnym programie wag, rozgrywane pod egidą międzynarodowej federacji IMMAF. Oficjalny harmonogram przewiduje starty od soboty 27 września do czwartku 2 października, a organizator zachęca do oglądania wszystkich dni na żywo.
Makowski trenuje na co dzień w Arrachionie Iława i Arrachionie Olsztyn. W ostatnich dwóch latach zdominował europejskie czempionaty IMMAF w juniorach do 93 kg, sięgając po złoto w 2024 i 2025 r., a wcześniej zdobył wicemistrzostwo świata w tej samej kategorii. W 2025 r. notował też zwycięstwa w startach półzawodowych (m.in. poddanie na gali TFL 34).
Dla 21-latka występ w Tbilisi to przejście z juniorskiej dominacji do najliczniejszej i jednej z najsilniejszych kategorii seniorskich. Lokalni partnerzy i samorząd informują, że w gruzińskim turnieju Makowski ma być jedynym Polakiem w limicie -93 kg seniorów – tym większe zainteresowanie budzi jego debiut na tym poziomie.
Przygotowania trwały przez całe lato – w Olsztynie i Iławie – z mocnym wsparciem lokalnych instytucji i sponsorów. Klubowe i regionalne media odnotowały jego wylot do Tbilisi oraz dotychczasową serię wygranych przez poddania w 2025 r.
Wszystkie walki Mistrzostw Świata IMMAF 2025 są transmitowane legalnie w serwisie IMMAF.tv w kolejnych dniach zawodów (Day 1–Day 6). Relacje i aktualności publikuje także oficjalny serwis federacji.
Medal na MŚ IMMAF w kategorii -93 kg seniorów potwierdziłby, że polskie zaplecze amatorskie – budowane w klubach takich jak Arrachion – produkuje zawodników gotowych do przejścia na poziom międzynarodowy w seniorskim MMA. Po dwóch tytułach mistrza Europy w juniorach i srebrze MŚ oczekiwania są wysokie, ale to właśnie światowy czempionat w Tbilisi będzie miarą gotowości Makowskiego do kolejnego kroku.
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez