„Razem dla Oliwiera”. Pilna zbiórka na leczenie chłopca z neuroblastomą
2025-09-02 07:23:15(ost. akt: 2025-09-02 07:25:34)
Na portalu Siepomaga trwa zbiórka dla Oliwiera Radtke, u którego lekarze rozpoznali neuroblastomę IV stopnia z przerzutami do wątroby i szpiku. Chłopiec jest w trakcie intensywnej chemioterapii w schemacie Rapid COJEC. Zbiórka ma charakter pilny – organizatorzy wskazują termin do 1 października 2025 r.
Badania potwierdziły u Oliwiera neuroblastomę w najwyższym stopniu zaawansowania, z rozsiewem do wątroby i szpiku kostnego. Po rozpoznaniu dziecko przeszło poważny zabieg i rozpoczęło leczenie onkologiczne. Obecnie stosowany jest schemat Rapid COJEC – intensywna, wielolekowa chemioterapia, której celem jest maksymalne zniszczenie komórek nowotworowych przed kolejnymi etapami terapii.
Zbiórka prowadzona jest w serwisie Siepomaga i ma status pilnej. Organizatorzy podkreślają, że leczenie wymaga szybkiego finansowania – od zakupu leków i specjalistycznych procedur, po koszty towarzyszące hospitalizacji i opieki. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie, czas ma kluczowe znaczenie; celem zbiórki jest zapewnienie ciągłości terapii i możliwości wprowadzenia kolejnych, zaleconych przez lekarzy etapów leczenia.
Wsparcia można udzielić poprzez stronę zbiórki w serwisie Siepomaga – tam znajdują się aktualne informacje o stanie dziecka i postępach akcji oraz formularz darowizny. Organizatorzy zachęcają również do udostępniania apelu, by dotarł do jak największej liczby osób. Zbiórka trwa do 1 października 2025 r.
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez