Policja prostuje plotki o nielegalnym transporcie cudzoziemców
2025-08-16 09:18:29(ost. akt: 2025-08-16 09:23:46)
Nie ma żadnych potwierdzonych przypadków nielegalnego transportu cudzoziemców na terenie powiatu nowomiejskiego – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim, odnosząc się do pojawiających się w internecie nieprawdziwych doniesień. Służby apelują o rozwagę w przekazywaniu niesprawdzonych informacji.
Stanowisko policji
Funkcjonariusze wyraźnie zaznaczają, że na terenie powiatu nowomiejskiego nie odnotowano żadnego incydentu związanego z przemytem osób. Policja podkreśla, że reaguje na każdy sygnał od mieszkańców, prowadząc działania mające na celu wykrywanie cudzoziemców przebywających w regionie nielegalnie. W ramach tych czynności kontrolowane są miejsca pobytu obcokrajowców, a weryfikacja dotyczy legalności ich pobytu na terytorium Polski.
Spotkanie władz w sprawie bezpieczeństwa
We wtorek, 12 sierpnia 2025 roku, odbyło się spotkanie poświęcone tematowi nielegalnej migracji i bezpieczeństwa w powiecie. Uczestniczyli w nim zastępca komendanta powiatowego policji mł. insp. Adriana Czyżewska, starosta nowomiejski Edward Żuralski, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Jacek Wolski oraz wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski. Omawiano bieżącą sytuację i działania podejmowane przez służby w tym zakresie.
Apel o rzetelność informacji
Policja ostrzega, że publikowanie niepotwierdzonych wiadomości może wprowadzać opinię publiczną w błąd i kreować fałszywy obraz sytuacji. – Nie każda informacja umieszczona w internecie jest faktem – przypominają funkcjonariusze, apelując o korzystanie ze sprawdzonych źródeł i odpowiedzialne przekazywanie treści w mediach społecznościowych.
Takie stanowisko ma uspokoić mieszkańców oraz zapewnić, że sytuacja jest pod stałą kontrolą służb, a wszelkie sygnały o ewentualnych zagrożeniach są na bieżąco weryfikowane.
red.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez