Oszukiwali "na policjanta"

2024-04-15 07:12:25(ost. akt: 2024-04-15 07:13:12)

Autor zdjęcia: KPP

Iławscy policjanci zatrzymali 2 osoby, które na początku marca wykorzystując metodę „na policjanta”, wyłudziły 100 tysięcy złotych od starszej kobiety. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Do mieszkanki Iławy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. „Policjant” oświadczył, że jest przeprowadzana tajna akcja i jest potrzeba przekazania policji pieniędzy, które po akcji zostaną zwrócone. Pokrzywdzona zgodnie z ustaleniami przekazała 100 tysięcy złotych oraz złoto. Dopiero później kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Całą sytuację zgłosiła już prawdziwym policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli ustalanie sprawców. Po przeprowadzeniu intensywnych działań operacyjnych wytypowali osoby odpowiedzialne za to zdarzenie. I tak 7 kwietnia br. we Włocławku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volvo. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz pasażerów. Okazało się, że w aucie są osoby będące w zainteresowaniu iławskich policjantów oraz mężczyzna poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Cała trójka została zatrzymana. Poszukiwany trafił od razu do zakładu karnego.

Zatrzymany 68-latek wspólnie ze swoim młodszym, 46-letnim znajomym, przewieziony został do iławskiej komendy, skąd następnie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzut oszustwa. Wobec mieszkańców Włocławka zastosowano, najbardziej dotkliwy środek zapobiegawczy, a jest to tymczasowy areszt. Mężczyźni zostali już przetransportowani do więzienia, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5