Dostał się do piwnicy i zabrał poroże jelenia

2024-03-11 07:27:31(ost. akt: 2024-03-11 07:28:27)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Mrągowo

26 - latek dobrowolnie poddał się karze po tym, jak usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do piwnicy i kradzieży poroża jelenia. Mieszkańca gminy Susz czeka teraz kara ograniczenia wolności, naprawienia szkody oraz zapłata kosztów sądowych w całości.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem. Policjanci pojechali na miejsce gdzie ustalili, że sprawca poprzez wyłamanie kabłąka kłódki zabezpieczającej drzwi od piwnicy dostał się do środka i zabrał poroże jelenia. Były to 3 komplety oraz 4 szt. pojedynczych poroży o wartości 2000 zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności zabezpieczyli również zapis z monitoringu. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że kradzieży dokonał 26 latek. Policjanci zatrzymali mężczyznę a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu, do którego się przyznał.

Teraz mieszkaniec gminy Susz ma 10 miesięcy ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne, będzie musiał naprawić szkodę w kwocie 2000 zł oraz musi opłacić koszty sądowe w całości.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5