Profilaktyka uzależnień w szkołach

2019-01-22 07:48:32(ost. akt: 2019-01-22 08:33:57)

Autor zdjęcia: Roman Petrecki

W dniach 15-17 stycznia 2019 r, we wszystkich górowskich szkołach odbyły się warsztaty profilaktyczne, dotyczące problemu uzależnień. Dzieci i młodzież tych szkół miała możliwość skonfrontowania swoich wiadomości dotyczących wpływu środków uzależniających, w tym dopalaczy, na zdrowie psychiczne i somatyczne młodego człowieka jak również problemu cyberprzemocy oraz uzależnień związanych z używaniem Internetu, z wiadomościami specjalistów.
Zajęcia prowadzili Leszek Roszczenko i Maciej Szczodrowski, eksperci, edukatorzy z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych, profilaktyki uzależnień chemicznych i behawioralnych, nowoczesnych metod wspierających edukację uczniów, profilaktyki społecznej, edukacji medialnej oraz pomocy medycznej w przypadku kontaktu z narkotykiem (NSP) Fundacji Bonum Humanum z siedzibą w Warszawie.

Również ponad 200 rodziców uczniów z w/w szkół oraz kilkudziesięciu nauczycieli aktywnie uczestniczyło w zajęciach profilaktycznych dotyczących problemu zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, nowoczesnych technologii cyfrowych, które mają bardzo znaczny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka, szczególnie w okresie adolescencji-wzmożonego rozwoju.

Po spotkaniu osoby zainteresowane mogły indywidualnie uzyskać porady do tyczące nurtujących problemów. Zainteresowanie udziałem w warsztatach było bardzo duże o czym świadczyła duża ilość zadawanych pytań przez młodzież jak również przez osoby dorosłe biorące udział w zajęciach. Bardzo często młodzież nagradzała prowadzących warsztaty brawami co świadczył o ich profesjonalizmie i znajomością problemów młodych ludzi.

Zajęcia zostały sfinansowane, min. ze środków Urzędu Miasta Górowo Iławeckie, z tzw. kapslowych (z pieniędzy pochodzących z wpłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu).

Działania profilaktyczne w roku bieżącym, realizowane będą na terenie miasta zgodnie z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskim Programem Profilaktyki Narkomanii na rok 2019.

Pełnomocnik Burmistrza Miasta ds. Rozwiązywania Problemów
Alkoholowych i Narkomanii
Roman Petrecki


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5