Korowód i korowaj - studniówka w górowskim ZSzUJN

2019-01-20 20:48:21(ost. akt: 2019-01-20 20:54:31)

Autor zdjęcia: BT

Od korowodu tanecznego w wykonaniu dziewcząt z klas maturalnych, a następnie wniesienia na salę dwóch korowai, - tradycyjnych, obrzędowych, dekorowanych chlebów pszennych, rozpoczęła się sobotniego wieczora 19 stycznia studniówka w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.
Zwracając się do zebranych na sali, udekorowanej przez młodzież tym razem na marinę, dyrektor szkoły Maria Sycz na początku poprosiła wszystkich o powstanie i uszanowanie minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Potem zwróciła się przede wszystkim do maturzystów życząc im jak najlepszych rezultatów w czasie egzaminów, które rozpoczną się już za nieco ponad trzy miesiące, a warto ten czas poświęcić na bardziej intensywną naukę. Podziękowała im także za podtrzymywanie tradycji oraz wspaniałej atmosfery w czasie kilku lat pobytu w szkole i internacie.

Przed spożyciem obiadu do zgromadzonych zwrócił się jeszcze ks. mitrat Jan Łajkosz. On także życzył młodym ludziom pomyślnego zdania matury, a potem wyboru satysfakcjonującej drogi nauki czy pracy.

Po pobłogosławieniu potraw obecni mogli już delektować się smacznym obiadem, a potem rozpocząć zabawę.

Do tańca przygrywała grupa muzyczna złożona z absolwentów szkoły.
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5