Poezja dla niepodległej, czyli konkurs dla uczniów podstawówki

2018-12-14 13:55:56(ost. akt: 2018-12-14 13:58:39)

Autor zdjęcia: BT

Poezja polskich poetów o tematyce patriotycznej była przewodnim motywem konkursu dla najmłodszych, który przeprowadzony został w piątek 14 grudnia w gościnnych pomieszczeniach Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.
W konkursie wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej przygotowane przez swoich nauczycieli oraz rodziców.

Przygotowując się do konkursu, zorganizowanego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, młodzi mistrzowie słowa recytowanego wybrali poezję klasyków, między którymi znalazły się utwory tak wybitnych twórców, jak Jan Kochanowski, Leopold Staff, Julian Tuwim, Tadeusz Różewicz, Joanna Białobrzeska, Krzysztof Kamil Baczyński, Adam Asnyk i inni.

Po wysłuchaniu ponad dwudziestu interpretacji, komisja konkursowa udała się na naradę, po której zostały ogłoszone wyniki. Trzy pierwsze miejsca zajęły dziewczęta: Wiktoria Pacewicz, Oliwia Nakrewicz i Oliwia Tobisz.

Przewodniczący komisji z satysfakcją podkreślił wspaniały poziom przygotowania oraz interpretacji utworów poetycznych. Wszystkie dzieci do konkursu przygotowały się należycie, wszystkie zasłużyły na uznanie. Dlatego też każdy z uczestników, prócz dyplomu, otrzymał upominek ufundowany przez górowskie nadleśnictwo.

Przeprowadzony po raz drugi konkurs poezji to wynik dobrej współpracy Szkoły Podstawowej, a w szczególności pomysłodawcy, kierownika biblioteki szkolnej Wiesława Chmielewskiego oraz Nadleśnictwa Górowo Iławeckie, reprezentowanego przez nadleśniczego Waldemara Ostrowskiego.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5