Bardzo niepoprawny rowerzysta. Trzy razy zatrzymany za jazdę po pijanemu

2018-12-12 08:36:48(ost. akt: 2018-12-12 13:02:49)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: materiały KPP

To już trzeci raz jak 59 – letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na kierowaniu rowerem po alkoholu. W kwietniu jechał rowerem mając 1,8 ‰ alkoholu w organizmie. We wrześniu kierował rowerem mając w organizmie 2,5 ‰ alkoholu Sytuacja powtórzyła się w minioną niedzielę.
W niedzielę, 9 grudnia przed południem policjant pełniący służbę z funkcjonariuszem Straży Granicznej w Górowie Iławeckim na trasie Dulsin – Toprzyny zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. Mężczyzna miał w organizmie alkohol.

59 – letni mieszkaniec gminy miał też zakaz kierowania rowerami na okres 7 miesięcy, który orzeczono mu za popełnione w kwietniu wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.

To nie wszystko, co ma na swoim koncie mężczyzna, bo we wrześniu też będąc pijanym jechał rowerem, a tym samym naruszył sądowy zakaz.

Mężczyzna dwa razy jechał rowerem pomimo obowiązującego go sądowego zakazu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

59 – latek odpowie też za kolejne dwa wykroczenie kierowania rowerem po alkoholu, grozi mu wysoka grzywna i kolejny zakaz.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maro #2642342 | 89.228.*.* 12 gru 2018 18:52

    Dostanie 3 lata odsiadki to przynajmniej jakiś odwyk będzie, wyjdzie mu to na dobre.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5