Górowo Iławeckie. Mistrzowie słowa poetycznego

2017-12-09 09:45:13 (ost. akt: 2017-12-09 09:47:50)

Autor zdjęcia: BT

Jesień to szczególna pora roku, wybierana najczęściej przez szkoły na organizowanie konkursów i przeglądów poezji dziecięcej i młodzieżowej. Chociaż za oknami ciężkie chmury i deszcz, w szkolnych świetlicach panuje gorąca atmosfera towarzysząca zmaganiom młodych mistrzów deklamacji i poezji.
Do Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim w piątek 8 grudnia razem z nauczycielami opiekunami i rodzicami przybyła niemal setka recytatorów ze szkół podstawowych z Bartoszyc, Toprzyn, Górowa Iławeckiego oraz Kandyt.

Gości przybyłych na konkurs poezji ukraińskiej powitali w imieniu organizatorów dyrektor Olga Sycz oraz dyrektor Dariusz Hawrylec.

Uczniowie podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowych. Prezentowany repertuar był odpowiednio dopasowany do indywidualnych możliwości ucznia i starannie przedstawiony. Dzieci recytowały wiersze klasycznych i współczesnych poetów ukraińskich, a także poezję polską w tłumaczeniu na język ukraiński.

Organizatorzy ze swojej strony zadbali o poczęstunek i napoje podane w stołówce szkolnej w czasie przerwy na obrady komisji.

Najlepsi wykonawcy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami okolicznościowymi.

Bohdan Tchórz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5