Na ratunek kasztanowcom

2014-11-05 12:22:31(ost. akt: 2014-11-05 12:30:29)

Autor zdjęcia: Ewa Baniak

W przepiękny, słoneczny, jesienny dzień 4 listopada uczniowie klas III górowskiej podstawówki pod opieką wychowawczyń pani Ewy Baniak oraz pani Krystyny Maciopy wybrały się do lasu, aby przeprowadzić bezlitosną batalię ze złośliwym szkodnikiem kasztanowców – szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.
Zadanie dzieci polegało w pierwszej kolejności na grabieniu opadłych liści kasztanowców, a następnie ładowanie ich do worków. Dzieciom w tej pracy towarzyszyli dwaj leśnicy, p. Grzegorz Baniak i p. Marek Piędziak, którzy odbierali pełne wory, wiązali je i składali w jednym miejscu. Potem te liście zostaną spalone przez pracowników leśnych, ponieważ jest to jedyna skuteczna metoda walki ze szkodnikiem niszczącym te piękne drzewa.

Podsumowaniem pracy na dobro lasu i nas wszystkich leśnicy przygotowali niespodziankę – ognisko i kiełbaski. Po odpoczynku i posiłku, zadowolone dzieci razem ze swoimi opiekunkami wyruszyły w drogę powrotną do szkoły.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5