Programy Ministerstwa Sportu i Turystyki w górowskiej podstawówce

2014-10-29 10:33:50(ost. akt: 2014-10-29 10:38:06)

Autor zdjęcia: BT

Górowo Iławeckie pozyskało kolejne środki zewnętrzne na dodatkowe zajęcia dla uczniów. Trzy programy Ministerstwa Sportu i Turystyki w Szkole Podstawowej Nr 2 w Górowie Iławeckim w roku szkolnym 2014/15” „Mały Mistrz”, „Multisport” i „Umiem Pływać” mają zachęcić dzieci do uprawiania sportu i uczęszczania na zajęcia wychowania fizycznego.
Aktywizacja ruchowa dzieci, a także poprawa jakości kształcenia wychowania fizycznego, oto cele projektów prowadzonych w szkole podstawowej.

Z myślą o uczniach najmłodszych klasach od września w SP Nr 2 realizowany jest program „Mały Mistrz”. Opiera się on na współpracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej z nauczycielem wychowania fizycznego, którzy wspólnie dostosowują zajęcia w najmłodszych klasach do nowej podstawy programowej, monitorują stan zdrowia, rozwój fizyczny i sprawność fizyczną uczniów oraz integrują zajęcia ruchowe z innymi zadaniami edukacyjnymi. W ramach programu górowska podstawówka otrzymała zestaw sprzętu sportowego i materiały dydaktyczne. Projekt nadzorowany jest przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy.

Miasto pozyskało również kolejne środki zewnętrzne na sportowe zajęcia pozalekcyjne na basenie. Całkowity koszt zadania wynosi 11.180,00 zł. Na realizację zadania Gmina otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację celową w kwocie 7.695,00 zł, pozostałe 3.485,00 zł stanowi wkład własny miasta.

Projekt „Umiem Pływać” rozpoczął się w październiku br. i potrwa do połowy grudnia. Zajęcia nauki pływania dla uczniów SP Nr 2 odbywają się na krytej pływalni hotelu w Bartoszycach. Programem objętych jest 40 uczniów klas III. Zajęcia prowadzone są w 3 grupach przez 3 instruktorów, pod nadzorem ratownika. Odbywają się raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (90 minut). Każdy uczestnik weźmie udział w zajęciach obejmującym 20 godzin lekcyjnych. Na zakończenie zajęć zostanie przeprowadzony sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. Projekt „Umiem Pływać” jest koordynowany przez operatora wojewódzkiego programu Warmińsko – Mazurską Federację Sportu w Olsztynie.

Starsze dzieci uczęszczające do górowskiej podstawówki mają okazję korzystać z oferty programu „Multisport”. W dodatkowych zajęciach sportowych uczestniczą uczniowie klas IV-VI. Zadaniem każdej z utworzonych grup jest realizowanie trzech bloków szkoleniowych. Spotkania młodych sportowców odbywają się trzy razy w tygodniu, po dwie godziny. Zajęcia rozpoczęły się w marcu i potrwają do końca grudnia. Co ważne, projekt pokrywa koszty wynagrodzenia instruktorów dodatkowych zajęć. Projekt koordynowany jest przez operatora wojewódzkiego programu Warmińsko – Mazurską Federację Sportu w Olsztynie.

- Każdego roku z dużym powodzeniem pozyskujemy środki zewnętrzne na organizację dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że atrakcyjne zagospodarowanie młodym ludziom wolnego czasu, głównie przez ich udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych w efekcie będzie eliminować lub przynajmniej minimalizować negatywne wpływy środowiska. Z drugiej strony chcemy rozbudzać zainteresowanie spontaniczną aktywnością rekreacyjno-sportową i uczyć młodych ludzi, by brali odpowiedzialność za własną sprawność fizyczną i zdrowie. – opowiada o projektach burmistrz Jacek Kostka.

BT

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #1526252 | 195.136.*.* 30 paź 2014 00:24

    to obowiązek gminy czy gest dobrej woli......?

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5