XI Festyn Szpitala Rehabilitacyjnego w Górowie Iławeckim

2014-09-08 16:50:11(ost. akt: 2014-09-08 17:00:58)

Autor zdjęcia: Centrum BARKA

W Górowie Iławeckim odbył się wczoraj XI Festyn na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Profilaktyki Udarów Mózgu organizowany przez Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny.
Na mieszkańców Górowa Iławeckiego i okolic czekało w niedzielne popołudnie (7 września) na stadionie wiele atrakcji. A to wszystko z powodu XI Festynu Szpitala Rehabilitacyjnego, który w tym roku poświęcony był profilaktyce udarów mózgu.

Festyn składał się dwóch etapów. W sobotę 6 września 2014r. pod hasłem Zadbaj o swoje zdrowie – żyj zdrowo, wyruszyło ok. 100 rowerzystów do Żywkowa, w niedzielę natomiast odbyła się właściwa część uroczystości – koncerty, które zbiegły się z otwarciem stadionu. Na jego płycie Cresovia wygrała 9:3z Huraganem Morąg.

Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego Danuta Kunicka w towarzystwie marszałka województwa Jacka Protasa oraz burmistrza miasta Jacka Kostki.

Celem festynu było uświadomienie zgromadzonej publiczności jak ważna jest profilaktyka udarów mózgu oraz dbanie o siebie, ponieważ na zachorowalność na tę chorobę ma wpływ, poza brakiem ruchu, również sposób odżywiania i nerwowy styl życia. Profesjonalny zespół uczył na fantomach udzielania pierwszej pomocy.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła również grupa z Centrum Barka ze wzruszającym przedstawieniem zatytułowanym „Potrzebujemy siebie nawzajem”. Chętni mogli także nabyć na kiermaszu przedmioty wykonane przez uczestników tego ośrodka.

Gwiazdą imprezy był kabaret Koń Polski, który przedstawił swoje najpopularniejsze skecze oraz zespół Milano, który swoim występem porwał do zabawy całą publiczność. Na górowskiej scenie wystąpili także: Szymon Sobczak, finalista ogólnopolskiego festiwalu piosenki Piosenkobranie 2014, dobrze znany naszym uczestnikom zespół folklorystyczny Promień, Marcin Kaszubat, cygański zespół Hitano, Asteria oraz szantowa grupa Anker.

W trakcie festynu odbyła się licytacja i zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Udało się zebrać 2366,39 zł.

Zabawa zbiegła się z Dniem Dawcy Szpiku. Rejestracja komórek macierzystych pod hasłem I Ty możesz zostać dawcą odbywała się w specjalnie do tego przystosowanym autobusie. Zarejestrowało się 37 świadomych potencjalnych dawców, którzy mogą uratować komuś życie.

Wiele atrakcji czekało również na dzieci, m.in. jazda konna i dmuchana zjeżdżalnia.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: CentrumBARKA

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. julka #1480443 | 46.170.*.* 9 wrz 2014 08:20

    Super stadion, super festyn. oby takich wydarzeń jak najwięcej. brawa dla organizatorów.:)

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5