XXIX Ogólnopolski Turniej im. Marka Kisiela

2023-01-21 11:34:10(ost. akt: 2023-01-21 11:37:35)

Autor zdjęcia: Łukasz Tarasiewicz

W doskonałych nastrojach wrócili z Ełku siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy w niedzielę, 15 stycznia zajęli dwa miejsca na podium podczas II Wojewódzkiego Turnieju Eliminacyjnego w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2023.
Chłopcy kolejny raz udowodnili, że nie zawsze wzrost jest wyznacznikiem sukcesu, a serce do walki. W tym roku wojewódzkie eliminacje składają się aż z sześciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej (Gliwice). Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gołdapianie rywalizowali z najlepszymi klubami siatkarskimi z naszego województwa: AZS UWM Olsztyn, Kurianvolley Olsztyn, Omega Mrągowo, SMS Ostróda, UKS Promień Wydminy, MOSiR Kętrzyn, Koszałek Opałek Węgorzewo, UKS Maratończyk Ełk, IKS Atak Elbląg, UKS Olimpijczyk Olsztynek, UKS Sokół Nowe Miasto Lubawskie.

Grający w „czwórkach” zespół SP 3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Michał Mor, Mikołaj Rawinis, Oliwier Żbikowski, Tomasz Pańczuk, Michał Sadowski i Bartosz Klisz dotarł w niedzielę do półfinału, w którym uległ drużynie AZS UWM Olsztyn 1. W meczu o 3. miejsce gołdapski zespół pokonał 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 1.

W kategorii „trójek” SP 3 UKS Trójka Gołdap w składzie: Jan Urbanowicz, Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski, Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński i Radosław Rzędzian po grach grupowych, awansował do półfinału w którym zmierzył się z najmocniejszą drużyną rozgrywek – AZS UWM Olsztyn. Mecz był niezwykle wyrównany i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Ostatecznie mecz wygrali zawodnicy z Olsztyna. W meczu o 3. miejsce gołdapski zespół wyraźnie pokonał 2:0 – UKS Maratończyk Ełk.

W rywalizacji „dwójek” pierwszy zespół SP 3 UKS Trójka Gołdap (Miłosz Buraczewski, Wiktor Andruszkiewicz i Maciej Rawinis), który z zawodów na zawody stale podnosi swój poziom w Ełku zajął wysokie miejsce 7. Nie powiodło się w niedzielę drugiemu zespołowi „dwójek” (Tomasz Baranowski, Filip Skrocki), który zakończyli turniej na 17. miejscu.

W ełckim turnieju wzięło udział 54 zespołów chłopców. Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 27 maja 2023 roku w Kętrzynie. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS Maratończyk Ełk.