Gołdapski policjant wśród najsilniejszych mundurowych

2022-07-13 08:58:47(ost. akt: 2022-07-13 09:04:57)

Autor zdjęcia: zdj. nadesłane/KPP Gołdap

Na co dzień policjant pionu kryminalnego, a w czasie wolnym siłacz-sportowiec.
Gołdapski funkcjonariusz po służbie poświęca się swojej wielkiej pasji trenując podnoszenie i dźwiganie ciężarów. Na ostatnich zawodach ponownie udowodnił, że należy do ścisłej czołówki w służbach mundurowych. Podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w ostatni weekend dwukrotnie stawał na podium.

W dniach 9 i 10 lipca we Wrocławiu odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w martwym ciągu. Jednym z uczestników zawodów był gołdapski policjant, który po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najsilniejszych policjantów w Polsce. Policyjny atleta swoją przygodę z ciężarami rozpoczął w 2016 roku. Od tego czasu startował w wielu sportowych rywalizacjach rangi krajowej i międzynarodowej zdobywając tytuły mistrzowskie. I tym razem ciężka praca treningowa oraz wysiłek zostały wynagrodzone.

Przedstawiciel Gołdapskiej komendy zajął II miejsce na tegorocznych mistrzostwach w kategorii wagowej do 125 kg. Srebrny medal wywalczył podnosząc ciężar 275 kilogramów w martwym ciągu. Ale to nie koniec sukcesów policyjnego siłacza. Reprezentacja Polskiej Policji, której jest uczestnikiem, zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych!

Kolejnym wyzwaniem będą Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym, które odbędą się już w październiku na Słowacji.

KPP Gołdap, opr. tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5