Wielki sukces gołdapskich Piorunów

2022-05-26 00:14:18(ost. akt: 2022-05-26 16:56:06)

Autor zdjęcia: MUKS Piorun Gołdap

Na początku maja w Gliwicach reprezentacja klubu MUKS Piorun walczyła o najwyższe lokaty w kraju podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach.
Do rywalizacji na 50 metrowej pływalni Olimpijczyk zgłosiło się 178 najlepszych zawodników z 13 klubów z całej Polski. 8-osobowa reprezentacja Gołdapskiego Pioruna, prowadzona przez trenera Adama Kozłowskiego, zdobyła aż 24 medale (13 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe). Sześcioro zawodników zdobyło tytuły Mistrzów Polski: Laura Kozłowska, Inga Naszkiewicz, Hanna Namiotko, Antoni Kisielewski, Juliusz Walkiewicz i Karol Nowak.

Bardzo mocny udział w zawodach zaznaczyły dwie gołdapskie sztafety w składzie: Laura Kozłowska, Inga Naszkiewicz, Julek Walkiewicz i Antek Kisielewski, które zdobyły na dystansie 4x100m PP I miejsce, a na dystansie 4x100m BF II miejsce. Wśród gołdapian wyłoniło się wielu MULTIMEDALISTÓW. Najlepiej zaprezentowała się Laura Kozłowska, która każdy podjęty wyścig ukończyła miejscem na podium, a wśród wszystkich startujących juniorów i seniorów zajęła 3. miejsce w klasyfikacji medalowej całych zawodów. Bardzo wysoko w klasyfikacji medalowej uplasowali się również: Antek Kisielewski (6. miejsce) i Inga Naszkiewicz (9. miejsce). Dzięki tak wysokim lokatom naszych zawodników, Gołdapski PIORUN w klasyfikacji medalowej zajął 2. miejsce w kraju.