Samochód dachował w Przesławkach. Za kierownicą nastolatek

2021-10-11 13:46:09 (ost. akt: 2021-10-11 13:56:00)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Za kierownicą auta, które wypadło z drogi i dachowało, siedział 15-latek z powiatu suwalskiego. Nastolatek wybrał się na przejażdżkę samochodem wujka, bez jego wiedzy i zgody. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.
W sobotę kilka minut przed godz. 07:00 rano policjanci z gołdapskiej komendy zostali poinformowani, że w miejscowości Przesławki w gminie Dubeninki w rowie na dachu leży samochód. Na miejscu funkcjonariusze zastali uszkodzone audi, jednak w pojeździe nikogo nie było.

Mundurowi sprawdzili auto w policyjnych systemach i już chwilę później dotarli do miejsca zamieszkania jego właściciela. Tam okazało się, że kierowcą audi był 15-latek z powiatu suwalskiego, który w nocy z piątku na sobotę bez wiedzy dorosłych wziął auto wujka i sam wybrał się na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach. Podczas swojej nocnej „wycieczki” na trasie Przesławki-Redyki w wyniku niedostosowania prędkości nastolatek nie opanował auta, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Na szczęście, pomimo poważnych uszkodzeń samochodu, chłopak nie odniósł obrażeń. Małoletni został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Wśród młodzieży panuje przekonanie, że prowadząc samochód bez prawa jazdy nie będą pociągnięci do odpowiedzialności, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Takie przekonanie jest błędne. Przypominamy: Przepisy mówią jasno, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W momencie gdy za kierownicą znajduje się nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego.

KPP Gołdap, opr. tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5