Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze!

2021-09-13 10:57:25 (ost. akt: 2021-09-13 10:58:56)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend na drogach powiatu gołdapskiego doszło do dwóch niegroźnych kolizji z rowerzystami. Ponadto policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.
Pierwsze zdarzenie z udziałem rowerzysty miało miejsce w piątek, 10 września około godziny 18:00 w miejscowości Dąbrówka Polska. 13-latek jadący rowerem kiedy był wyprzedzany nagle postanowił zjechać na lewą stronę nie sygnalizując zamiaru wykonania manewru. Takie zachowanie było przyczyną kolizji. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Kolejna kolizja miała miejsce w sobotę 11 września po godzinie 10:00 na ul. Kolejowej w Gołdapi. Jadący drogą dla rowerów 9 latek również bez wcześniejszej sygnalizacji postanowił przejechać na drugą stronę drogi po przejściu dla pieszych i wjechał wprost pod nadjeżdżające auto.

W sobotę po godzinie 19:30 policjanci interweniowali miejscowości Siedlisko. Dyżurny gołdapskiej komendy po przyjęciu zgłoszenia dotyczącego nietrzeźwego kierowcy natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Kiedy policjanci udali się na miejsce kierowca znajdował się poza pojazdem. Dzięki intensywnej pracy mundurowych pracujących przy zdarzeniu zgłoszenie zostało potwierdzone. Badanie alkomatem 33 letniego kierowcy wykazało u niego około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie o wyjaśnienia. Przyznał się do winy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5