Duży pożar w Sokołach. Rodzina liczy na wsparcie...

2021-07-30 06:37:45 (ost. akt: 2021-07-30 06:40:15)

Autor zdjęcia: OSP KSRG Banie Mazurskie

Pożar wybuchł w poniedziałek po południu. W pożarze spłonęły garaże, stodoła i budynek gospodarczy. Andrzej i Renata oraz czwórka ich dzieci liczą na pomoc ludzi dobrej woli.
Zgłoszenie o pożarze w miejscowości Sokoły w powiecie gołdapskim strażacy otrzymali w poniedziałek o godzinie 17:27.

— W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia otrzymano dodatkowo informację o rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie obiekty gospodarcze i budynek inwentarski. Do działań wysłano trzy zastępy strażaków z gołdapskiej komendy oraz siedem zastępów z jednostek OSP. Działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, ugaszeniu pożaru, prowadzeniu działań gaśniczych w obronie obiektu mieszkalnego oraz budowie systemu zaopatrzenia w wodę z pobliskiego stawu — relacjonuje st. kpt. Michał Herman z gołdapskiej straży pożarnej.

Łącznie działania trwały blisko pięć godzin, a uczestniczyło w nich 8 strażaków PSP i 27 druhów OSP.

Jeszcze następnego dnia strażacy prowadzili działania polegające na dogaszeniu tlących się elementów pogorzeliska.

W przeciągu paru chwil właściciele gospodarstwa Renata i Andrzej stracili znaczny dorobek swojego życia. Największe straty poniesione w pożarze to doszczętnie spalona stodoła, budynek gospodarczy, garaże oraz wiata, spalony ciągnik i opryskiwacz, drobny sprzęt, wyposażenie warsztatu, elektronarzędzia niezbędne do pracy w gospodarstwie.

W serwisie zrzutka.pl ruszyła zbiórka na rzecz pogorzelców. Jej cel to 100 tys. zł. Do czwartku udało się zebrać około 7 tys. zł.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5