CBA w urzędzie w Gołdapi!

2021-07-14 08:06:18 (ost. akt: 2021-07-14 08:52:58)

Autor zdjęcia: CBA

Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Białymstoku zbada inwestycję Gminy Gołdap polegającą na budowie zakładu przyrodoleczniczego.
Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Białymstoku 24 czerwca wszczęli kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie przygotowania, rozpoczęcia i realizacji inwestycji Budowa Zakładu Przyrodoleczniczego w Gołdapi przez Gminę Gołdap. Wartość przedsięwzięcia to ponad 29 mln zł.

Na realizację inwestycji Gmina Gołdap podpisała umowę o dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020 na kwotę blisko 18 mln zł.

Kontrolerzy przeanalizują dokumentację techniczną, w tym decyzje dotyczące projektu budowlanego oraz projektu zamiennego.

Planowany termin zakończenia kontroli to 24 września 2021 r.

Przypomnijmy, budowa zakładu rozpoczęła się w 2018 roku i miała zakończyć się w grudniu 2019 r. Po drodze pojawiły się duże problemy. Budowa na pewien czas była wstrzymana. W kwestię wchodziły zmiany w projekcie i błędy, jakie zauważono dopiero podczas realizacji inwestycji. Zgodnie z ostatnim aneksem, budowa powinna zakończyć się do końca tego roku.

— Powstanie w Gołdapi zakładu przyrodoleczniczego to będzie niewątpliwy sukces i szansa na rozwój gminy – zapewniał jesienią 2017 roku burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. — Tak wysokie dofinansowanie i nowatorski, nawet na poziomie kraju, projekt to ogromny powód do dumy i zadowolenia. A wszystko to z myślą o naszych mieszkańcach.

Fot. UM Gołdap

Zakład Przyrodoleczniczy powstanie w nowo wybudowanym, trzykondygnacyjnym budynku. Będzie on podzielony na trzy strefy rehabilitacyjne. W pierwszej strefie znajdą się gabinety masażu, gabinety wykorzystujące w terapii niskie i wysokie temperatury oraz inhalatoria. Drugą strefę stanowić będą baseny rehabilitacyjne umożliwiające hydroterapię. Redukcję stresu będzie wspierać komora floatingowa umożliwiająca swobodne unoszenie się na wodzie. Ta nowatorska terapia stosowana jest również w leczeniu fobii, depresji i uzależnień. W trzeciej strefie znajdzie się nowoczesne SPA obejmujące sauny suchą i mokrą oraz grotę lodową i komorę infrared. Innym jej atutem będzie tepidadrium, czyli pomieszczenie o obniżonej wilgotności powietrza. Umożliwia ono podnoszenie odporności organizmu, rozgrzanie ciała przed zażywaniem kąpieli w saunie. Wszystkie strefy oraz ich pomieszczenia będą oczywiście wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny. Oczekujące na powrót rodziców dzieci będą mogły bawić się w wypełnionej kulkami salce szałowej. Miłośnicy wspinaczki będą mogli zmierzyć się z grawitacją na jednej z najwyższych w regionie ściance wspinaczkowej. Jej wysokość wyniesie 15 metrów i będzie ona przystosowana do nauki wspinania oraz rozgrywania zawodów wspinaczkowych. Głodni i spragnieni będą mogli się pożywić w punkcie gastronomicznym. W zakładzie przyrodoleczniczym pracę znajdzie 12 osób.

CBA, UM Gołdap, opr. tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5