Policjanci podsumowują weekend majowy w regionie

2020-05-04 18:51:41(ost. akt: 2020-05-04 18:56:26)

Autor zdjęcia: Policja

Za nami długi majowy weekend. Jak co roku w tym czasie gołdapscy policjanci wspierani przez kolegów z Oddziałów Prewencji Policji, czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Pomimo panującej w kraju pandemii ruch na drogach był wzmożony. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, a tegoroczna „majówka” była bezpieczna i spokojna.
Za nami tegoroczny majowy weekend. Na terenie naszego powiatu patrole Policji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Straży Granicznej oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tym na trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali oraz to, czy używali pasów bezpieczeństwa i przewozili dzieci w bezpieczny sposób.

Podczas tegorocznego weekendu majowego policjanci przeprowadzili łącznie 48 interwencji. Większość dotyczyła zakłócenia ładu i porządku publicznego i spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili blisko 60 kontroli drogowych, nałożyli 35 mandatów karnych - wszystkie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Pouczyli 2 kierowców za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

Pomimo wielokrotnych apeli znalazł się jednak kierowca, który zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu będąc pod działaniem alkoholu. Na szczęście dzięki obywatelskiej postawie jednego ze świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego 51-latka.

Mieszkaniec gminy Banie Mazurskie w piątek (01 maja) około godz. 16:00 osobową skodą pijany przyjechał do jednego z gołdapskich sklepów. Będący na miejscu pracownik ochrony zareagował błyskawicznie i uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Następnie szybko powiadomił Policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 51-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Zatrzymany prosto z ulicy trafi do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przyznał się do winy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata w więzieniu, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5