Hurtowe wpadki amatorów narkotyków

2019-09-30 17:41:25(ost. akt: 2019-09-30 17:49:55)

Autor zdjęcia: policja.pl

Gołdapscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie kilogram środków odurzających.
W środę wieczorem (25.09.2019) gołdapscy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn podróżujących osobówką w okolicy miejscowości Jabramowo w gminie Gołdap. 21- i 24-latek z Gołdapi nie kryli zdenerwowania, gdy funkcjonariusze na tylnym siedzeniu auta znaleźli worki z zawartością białego proszku i zielonego suszu. Badanie wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeniu w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Olecki sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kolejnych dwóch mężczyzn zatrzymanych zostało w sobotę (28.09.2019) około godz. 9:00 w miejscowości Surminy. Jadąc BMW przekroczyli dozwoloną prędkość. Podczas kontroli dziwne zachowanie i zdenerwowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, którzy szybko odkryli, co było powodem takiej reakcji. Okazało się, że 25-latek miał w aucie woreczek z zawartością suszu roślinnego. Jakby tego było mało, to badanie na stan trzeźwości wykazało, że kierowca wcześniej pił alkoholu. Jednak nie było to jego ostatnie przewinienie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 25-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Zarówno on jak i pasażer wyparli się, jakoby torebka z suszem była ich własnością. Obaj trafili do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia sprawy.

Za posiadania odpowie także 22-letni mieszkaniec gminy Gołdap, zatrzymany w sobotnie popołudnie. Mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego.

Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie znacznych ilości kara nawet do 10 lat więzienia.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5