Chiński kapitał w Gołdapi? Spotkanie na szczycie z azjatyckim inwestorem

2018-02-22 10:14:21 (ost. akt: 2018-02-22 10:24:04)
W środę (21.02) w Urzędzie Miejskim w Gołdapi gościli przedstawiciele chińskiej spółki China Europe Group zainteresowanej możliwością zainwestowania w gołdapskiej dzielnicy uzdrowiskowej.
Dzięki ponadnarodowej współpracy mogłoby tam powstać centrum chińskiej medycyny naturalnej.

— Podpisaliśmy dziś z naszymi chińskimi partnerami list intencyjny podkreślający chęć podjęcia daleko idącej współpracy – powiedział po spotkaniu burmistrz Tomasz Luto. — Ma ona zaowocować powstaniem w Gołdapi obiektu dającego unikalne możliwości. Nasi goście są bardzo zainteresowani gołdapskim uzdrowiskiem i widzą w nim duży potencjał. Gołdapski samorząd konsekwentnie wspiera rozwój zarówno uzdrowiska jak i Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wczorajsze spotkanie stało się możliwe dzięki wcześniejszym rozmowom ze stroną chińską prowadzonym przez gołdapskich samorządowców.

Chińska medycyna naturalna jest sztuką praktykowaną od co najmniej trzech tysięcy lat. Stosowanie egzotycznych z europejskiego punktu widzenia mieszanek ziół i zabiegów takich jak akupunktura (nakłuwanie igłami) i akupresura (uciskania ciała w wybranych punktach) daje korzystne efekty i pozwala ograniczyć liczbę przyjmowanych lekarstw.

— Chińczycy kładą duży nacisk na spokój wewnętrzny, równowagę ducha i ciała oraz właściwą dietę. Takie podejście może być odpowiedzią na dotykającą nasze społeczeństwo plagę chorób cywilizacyjnych i wszechobecny stres — dodaje burmistrz Luto.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5