Będą walczyć dla Natalii

2017-06-10 14:43:00(ost. akt: 2017-06-10 09:58:11)
Już jutro (11.06) w kompleksie sportowo-rekreacyjnym hala basen odbędzie się po raz pierwszy mini gala sportów walki. Głównym celem wydarzenia jest pomoc Natalce Kubickiej, która cierpi na bardzo rzadką chorobę. Aktualnie jest jedyną osobą chorą w Europie na Zespół Bicela-Fanconiego Glikogenoza typu XI – jest to bardzo rzadka choroba metaboliczna.
Na gali odbędzie się około 12 pojedynków, w których zobaczymy sporą grupę zawodników Husarii walczących z zawodnikami z takich miast jak: Węgorzewo, Ełk, Wesoła, Suwałki, Olsztyn. Pojedynki odbędą się w kick-boxingu oraz boksie.

W przerwach odbędą się pokazy grup tanecznych ze Szkoły Podstawowej nr 3, Teatr Ognia „FLASH ZONE” i Capoeira Gołdap Michała Piszczka. Na gali odbędzie się również licytacja różnych cennych przedmiotów — zapowiada organizator.

Dwudziestojednoletnią Natalię Kubicką najbardziej znają i kojarzą najmłodsi mieszkańcy Gołdapi i okolic. To ona, podczas wielu imprez z ich buziek potrafi wyczarować najróżniejsze postacie. Namalowanie pieska, kotka, myszki czy Spidermana to dla niej moment, a dla malucha radość na cały dzień. Natalia znana jest z niesienia pomocy innym.

Natalia od wielu lat angażuje się w pomoc, w gołdapskim wolontariacie działa już kilka lat, to jej największa pasja, dlatego chętnych, aby tym razem ją wesprzeć nie brakuje.
— Odpowiedź ludzi, którzy chcieli wesprzeć nasze działania dla Natalii była natychmiastowa — dodał Damian Szafran. — Już na drugi dzień po ukazaniu się informacji o mini gali mieliśmy podarowanych kilka przedmiotów na licytację. Znani zawodnicy z areny boksu czy kick-boxingu również przekazali swoje gadżety. Mamy koszulkę z autografem Tomasza Adamka, którego nie trzeba przedstawiać, mamy również zdjęcie z autografem Kajetana Kajetanowicza znanego rajdowca. Przedmioty przekazało nam również wielu mieszkańców. Właściciel firmy budowlanej przekazał bon na remont o wartości tysiąca złotych, mamy bony na masaże i różnego rodzaju wejściówki. Tych przedmiotów jest masa więc każdy znajdzie coś dla siebie i tym samym wspomoże Natalię.

Bilety na galę będzie można nabyć także w dniu gali, która odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi o godz. 15. (wejście od godz. 14.30). Serdecznie zapraszamy.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5