Gołdap jest miastem bez elektrośmieci!

2016-09-16 14:01:22 (ost. akt: 2016-09-16 14:07:15)

Autor zdjęcia: Archiwum SP2

15 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wyruszyli już po raz 23 na Sprzątanie Świata 2016. 
Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów".
Oprócz społeczności uczniowskiej i przedszkolnej z naszej szkoły dołączyli do nas przedszkolacy z punktu przedszkolnego "Nibylandia" i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi.

Nad całą akcją, jak zawsze, czuwali przyjaciele z Nadleśnictwa Gołdap, którzy zebrali pozostawione w widocznych miejscach worki z odpadami.

— Las jest czysty. Zapraszamy na wędrówki, spacery, grzybobranie i bieganie— taki raport zdały leśnikom ekologiczne patrole z "dwójki".

Przy okazji Sprzątania Świata zapełniły się roślinami szkolne parapety, rozpoczynając w ten sposób kolejną coroczną akcję "Rośliny na każdym szkolnym parapecie".

Cieszymy się też, że szkolny magazynek z elektrośmieciami powoli się zapełnia. Fajnie, że o hasłach tegorocznego "Sprzątania Polska" pamiętali mieszkańcy miasta i okolic. Do szkolnej ekodrużyny dołączyli kolejni goście.

Gołdap jest miastem bez elektrośmieci! Pamiętajcie, że nasza akcja trwa przez cały rok. 
Nie wiecie, co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym?
 Przynieście go do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi do sali nr 8p od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.


Czekamy!
 Pomóż szkole zdobyć cenne nagrody.
Alina Oleszczuk, nauczycielka w SP2


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5