Turniej piłki ręcznej w Gołdapi

2016-01-11 15:03:52(ost. akt: 2016-01-11 15:13:40)

Autor zdjęcia: Archiwum Klubu

9 stycznia w Gołdapi odbył się Turniej Piłki Ręcznej im. Zenona Kowalewskiego o Puchar Burmistrza Gołdapi.
W turnieju udział wzięło siedem zespołów z Warszawy (dwie drużyny), Bartoszyc, Suwałk, Dąbrowy Białostockiej i Gołdapi (dwie drużyny).

Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach ze względu na kategorie wiekowe systemem "każdy z każdym". W grupie młodszej wygrała Dąbrowa Białostocka przed Warszawą II i UKS Jaćwingowie Gołdap.

W grupie seniorów zwyciężyły Bartoszyce przed Warszawą I, trzecie miejsce zajęły drużyny z Suwałk i połączone siły Oldboy z Gołdapi, Ełku i Olecka, zdobywając po dwa punkty.

Najlepszym strzelcem turnieju został Marcin Trebliński z Bartoszycz. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Ireneusza Cwyla z Warszawy I.

Organizatorzy przygotowali też nagrodę dla najstarszego zawodnika, a otrzymał ją sześćdziesięcioletni Mirosław Andrejczyk z gołdapskiego klubu.

Wszystkie nagrody wręczyła pani Wiesława Kowalewska.