Siłacz w mundurze z kolejnymi sukcesami

2024-05-20 17:20:51(ost. akt: 2024-05-21 22:20:38)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Starszy sierżant Karol Prawdzik na co dzień jest policjantem w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi. Poza służbą realizuje się jako sportowiec. Swoją przygodę z ciężarami rozpoczął w 2016 roku. Od tego czasu startował w wielu sportowych rywalizacjach o randze krajowej i międzynarodowej, gdzie stawał na podium i zajmował słuszne miejsca. W ostatnim czasie mundurowy wystartował w zawodach w Łodzi oraz Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Poziom zawodów był niesamowity, ale mimo to Karol ponownie udowodnił, że zasługuje na miano jednego z najsilniejszych w służbach mundurowych. Jego ciężka praca i wysiłek w treningi zostały wynagrodzone.

W dniach 20-21 kwietnia 2024 roku starszy sierżant Karol Prawdzik wziął udział w zawodach doublelift w Łodzi. Są to prestiżowe rywalizacje, w których uczestniczą najlepsi zawodnicy z całej Polski. Gołdapski kryminalny uzyskał wynik 212,5 kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz 290 kg w martwym ciągu. Te osiągnięcia dały Karolowi II miejsce w klasyfikacji wagowej do 115 kg w doublelift, II miejsce w klasyfikacji służb mundurowych w doublelift, I miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc oraz I miejsce w klasyfikacji służb mundurowych w kategorii wagowej powyżej 105 kg i III miejsce w klasyfikacji OPEN służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.


Ale to nie koniec sukcesów naszego policyjnego sportowca! W dniach 27-28 kwietnia 2024 roku odbyły się jedne z najważniejszych zawody - Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc federacji WPC. W tych zawodach st. sierż. Karol Prawdzik uzyskał swój rekord życiowy osiągając wynik 220 kg. Tym samym gołdapski policjant zajął IV miejsce w klasyfikacji wagowej do 125 kg. Warto dodać, że Reprezentacja Polskiej Policji, której Karol Prawdzik jest przedstawicielem, zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych, a wynik Karola był najlepszy z całej reprezentacji.

Kolejnym wyzwaniem naszego siłacza będą Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w martwym ciągu, które odbędą się 29-30 czerwca br. Tam gołdapski reprezentant stanie do walki o złoto!

KPP Gołdap


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5