Pożar lasu w pobliżu Lipowiny

2019-04-25 11:32:29(ost. akt: 2019-04-25 11:37:47)
23 kwietnia około godz. 16:00 braniewscy strażacy dostali zgłoszenie dotyczące pożaru lasu w pobliżu Lipowiny.
Na teren pożaru jako pierwsi dotarli strażacy z jednostki OSP Lipowina. Służba dyżurna SKKP w Braniewie niezwłocznie na teren pożaru skierowała dodatkowe zasoby ratownicze z terenu miasta i gminy Braniewo, gminy Płoskini i miasta Pieniężna.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że ogniem objęty jest drzewostan, młodnik oraz wyrąb. Silny wiatr powodował gwałtowny rozwój pożaru, który obejmował kolejne drzewa, krzaki, korzenie i karcze. Zmienne warunki, trudny teren prowadzonej akcji oraz silne zadymienie utrudniały działania ratownicze dla obecnym na miejscu pożaru strażaków. Działania gaśnicze strażacy prowadzili na dwóch odcinkach bojowych ograniczając ogień przed pochłanianiem kolejnych drzew.

Woda do celów gaśniczych dowożona była z Lipowiny. Na miejscu pożaru przybyli również pracownicy Nadleśnictwa Zaporowo, którzy wspierali strażaków wykorzystując ciężki sprzęt leśny.

Strażacy gasili pożar przez blisko cztery godziny. Teren objęty działaniami gaśniczymi został sprawdzony, zarzewia ognia dogaszone a pogorzelisko do
godzin porannych było dozorowane. Na miejsce pożaru skierowano łącznie 13 pojazdów i ponad 40 strażaków.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5