Szkoła Podstawowa w Lipowinie ma patrona

2018-10-08 12:24:14(ost. akt: 2018-10-08 12:27:05)
26 września na trwałe zapisał się w historii Szkoły Podstawowej w Lipowinie. Tego dnia bowiem miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – nadanie szkole imienia Wincentego Witosa.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lipowinie, podczas której ksiądz proboszcz, Jerzy Szlomkowski, poświęcił sztandar szkoły z wizerunkiem patrona ufundowany przez Wójta i Radę Gminy Braniewo.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły. Tam, po odśpiewaniu hymnu, uczniowie staropolskim obyczajem zatańczyli poloneza, a pani dyrektor, Bogumiła Jacak, powitała przybyłych gości.

Po powitaniu nadszedł moment, na który czekała cała społeczność szkolna. Przewodniczący Rady Gminy Braniewo, pan Sergiusz Kaliszuk, odczytał Akt Nadania Imienia Wincentego Witosa Szkole Podstawowej w Lipowinie. Potem nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przez Radnych Gminy Braniewo pani dyrektor oraz symboliczne wbicie gwoździ pamiątkowych w drzewiec.
Podniosłym i wzruszającym momentem był również ten, w którym pani dyrektor przekazała sztandar uczniom, a ci podczas uroczystego ślubowania zapewnili, że pozostaną wierni Bogu, Ojczyźnie oraz wartościom, które wyznawał patron szkoły Wincenty Witos. Po tych podniosłych chwilach głos zabrali goście, którzy gratulowali nadania imienia szkole oraz podkreślali znaczenie tego doniosłego wydarzenia, jak również życzyli kolejnych wzniosłych działań, które wzbogacą historię szkoły.

Kolejnym punktem uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy patrona szkoły. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której uczniowie przybliżyli postać patrona oraz zaprezentowali tańce regionalne w strojach warmińskich.
Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, a goście wpisali się do księgi pamiątkowej i kroniki szkoły.

Nadanie imienia Wincentego Witosa Szkole Podstawowej w Lipowinie to ważne wydarzenie, które podnosi prestiż szkoły, wzbogaca jej tradycje, jest powodem do dumy dla całej szkolnej społeczności, ale również jest zobowiązaniem, by stawać się lepszym i pielęgnować wartości ważne w życiu każdego człowieka. Wybór Wincentego Witosa na patrona to również uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości .

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Daniel Tolka #2599040 | 93.105.*.* 10 paź 2018 22:06

    Uczyłem się w tej szkole w latach 1981-1989. Moim wychowawcą w klasach 1-3 była p. Irena Kędzior, następnie od 4 klasy już do końca podstawówki niezastąpiona p. Bożena Cichocka. Dyrektorami wtedy byli, nie wiem czy wymienię po kolei: 1. p. Bożena Cichocka, 2. p. Danuta Błażewicz, 3. p. śp. Czesław Rudź

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5