Była pijana. Wychodziła wprost pod jadące pojazdy

2014-12-11 09:40:52 (ost. akt: 2014-12-11 09:52:30)
Pijana kobieta mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie i bez odblasków poruszała się całą szerokością jezdni, wychodząc wprost pod jadące pojazdy. 53-latka takim zachowaniem stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu na drodze wojewódzkiej, na której doszło już do tragicznego potrącenia pieszego. Funkcjonariusze w trosce o jej życie doprowadzili ją do jednostki. Gdy wytrzeźwieje poniesie prawne konsekwencje.
W środę (10.12.) oficer dyżurny braniewskiej jednostki został poinformowany przez jednego z kierowców, że w pobliżu Glinki całą szerokością jezdni porusza się jakaś osoba. Zgłaszający podejrzewał, że może ona znajdować się pod działaniem alkoholu. Z relacji mężczyzny wynikało także, że pieszy wychodzi tuż przed jadące pojazdy.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol funkcjonariuszy. Policjanci w pobliżu drogi zastali pijaną kobietę. Nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w trosce o życie i zdrowie kobiety, biorąc pod uwagę fakt, iż pijana 53-latka leżała po zmroku przy jezdni oraz to, że stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego postanowili, że nadchodzącą noc spędzi w jednostce.
Kilka miesięcy temu, na tej samej drodze śmierć poniósł inny pieszy. 53-latka, gdy wytrzeźwieje, poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat od 20 do 500 zł.


Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Pieszy może się poruszać po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli będzie się znajdował na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Nowy przepis nie będzie miał zastosowania w strefie zamieszkania – tam pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.Policjanci przypominają:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Była pijana #1614127 | 46.205.*.* 20 gru 2014 17:48

  jej sprawa, piła za swoje, a kto pije i płaci honoru nie traci!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ops #1608500 | 83.12.*.* 15 gru 2014 07:54

  Obowiązkiem ośrodka pomocy jest objęcie pomocą osoby uzaleznionej m.in. wsparciem w postaci niepienięznej tj. gorącymi posilkami. Praca socjalna z taką osobą polega na tym aby osobę uzaleznioną zmotywowac do podjęcia terapii o czym sam autor ,,abc" napisał, ze znalazla sie we Fromborku na oddziale. Pomoc społeczna nie jest cudotwórcą, jesli dorosla osoba nie chce sobie pomóc to jej wola, nic na siłe nie można zrobic. Leczenie na odwyku nie trwa tydzień tylko kilka dobrych tygodni więc najprawdopodobniej wypisala się na wlasne żądanie. Jesli zaklóca spokój to od tego jest policja, a jeśli ma mieszkanie gminne to umowe najmu może wypowiedziec wójt.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Halina OMG #1607808 | 109.57.*.* 14 gru 2014 14:32

  Zabierzcie ta kobiete do jakiegos zakladu. To bedzie najlepsza pomoc, z tego czlowieka juz nic nie bedzie. Totalne dno! Rozumiem wypic sobie raz w miesiacu ale chlac od blisko 8 lat z przerwami maksymalnie do 2/3 tyg. Ta kobieta nie jest wygodna anie dla lokatorow bloku w ktorym zamieszkuje z Fifka, ani dla mieszkancow jeden czlowiek wplywa na opinie calego osiedla. Bitch Please -.-

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. głupota #1605524 | 82.177.*.* 12 gru 2014 10:51

  dobrze, że nie spowodowała wypadku tak szlajając się po szosie - jak ktoś ma na alkohol to pomoc mu raczej nie jest potrzebna (alkohol to luksus, nie trzeba go mieć żeby przeżyć)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. Do abc #1605429 | 88.220.*.* 12 gru 2014 09:36

  Mądre słowa.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5