Katarzyna Enerlich opowie o „Powrocie do domu”

2023-10-22 12:00:00(ost. akt: 2023-10-22 16:30:43)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Biblioteka miejska w Giżycku zaprasza 26 października o godz. 16 do czytelni dla dorosłych na spotkanie z Katarzyną Enerlich. Pisarka opowie m.in. o swojej najnowszej powieści „Powrót do domu” – kontynuacji opowieści o akuszerce z przedwojennego Mrągowa.
Katarzyna Enerlich urodziła się w Mrągowie. Po ukończeniu studiów na UWM w Olsztynie wykonywała zawód dziennikarki, pracowała w punkcie informacji turystycznej, zajmowała się promocją miasta, ale była też opiekunką osób starszych.

Gdy zadebiutowała jako pisarka, rzuciła pracę etatową. Obecnie tworzy, prowadzi warsztaty z zakresu jogi i zdrowego stylu życia, a także wytwarzania ekologicznych kosmetyków.

W 1984 roku w magazynie młodzieżowym „Płomyk” ukazał się pierwszy artykuł Katarzyny Enerlich, która pisała wówczas o Mrągowie. Publikowała w „Świecie Młodych” i „Na przełaj”, „Cogito”, „VariArcie” oraz „Bluszczu”.

Katarzyna Enerlich współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, gazetami „Współczesną” i „Olsztyńską” oraz „Dziennikiem Pojezierza”. Zadebiutowała powieścią "Prowincja pełna marzeń". Jedno z pierwszych spotkań promocyjnych zorganizowano właśnie w giżyckie bibliotece. To właśnie seria "Prowincja…" przyniosła jej największą popularność. Autorka publikuje także powieści poza cyklem – m.in. "Czas w dom zaklęty" czy "Rzeka ludzi osobnych". Tytuły są dostępne w księgozbiorze giżyckiej biblioteki.

Spotkanie z autorką realizowane jest w ramach ogólnopolskiego projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w 2023 r.”,który wspiera Instytut Książki dzięki dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt koordynuje Biblioteka Wojewódzka w Olsztynie.
red.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5