"Matczyna miłość" - najpiękniejsze zdjęcie mazurskiej przyrody

2023-10-24 09:00:00(ost. akt: 2023-10-24 09:23:37)

Autor zdjęcia: Stanisław Sielewicz

Stanisław Sielewicz z Giżycka został zwycięzcą konkursu fotograficznego na najpiękniejsze zdjęcie mazurskiej przyrody. Nagrodzona praca pt. "Matczyna miłość" przedstawia parę łosi spacerujących po mglistej, mazurskiej łące.
Konkurs "Fokus na Przyrodę" zorganizowała Fundacja HumanDoc, która odpowiada m.in. za wdrożenie aplikacji EkoApp kierowanej do miłośników przyrody i pasjonatów turystyki (o aplikacji pisaliśmy w ubiegłym tygodniu). Konkurs był elementem kampanii promującej tę aplikację, która poprowadzi nas wirtualnie po Krainie Wielkich Jezior Mazurskch głosem Krystyny Czubówny, ulubionej lektorki Polaków.

W konkursie mogli wziąć udział zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, pasjonaci fotografii. Jury przy wyborze brało pod uwagę walory techniczne ujęć, poetykę i kryjące się za nimi opowieści. Pierwszą nagrodę przyznano Stanisławowi Sielewiczowi z Giżycka za zdjęcie pt. "Matczyna miłość".

- Udział w konkursie "Fokus na Przyrodę" był dla mnie wyjątkową okazją, która przyniosła mi nie tylko mnóstwo wrażeń, ale także ogromne zaskoczenie - mówi Stanisław Sielewicz. - Pewnego dnia przypadkiem trafiłem na post na profilu "Mazurska Przyroda" prowadzonym przez pasjonatów natury - Wojciecha Kucfira i Krzysztofa Pawlukojcia. To była dla mnie inspirująca chwila, która sprawiła, że zacząłem przeglądać swoje stare zdjęcia z wyjazdów w plenery. Dwie fotografie wydały mi się godne konkursu. Jednak w moim sercu pojawiło się przekonanie, że zdjęcie o nazwie "Matczyna miłość" jest tym jednym, które naprawdę oddaje piękno przyrody i głębię emocji, jakie towarzyszą nam w kontakcie z naturą - wspomina fotograf.

- Nie mogłem uwierzyć, kiedy dowiedziałem się, że właśnie to zdjęcie zdobyło pierwsze miejsce w konkursie "Fokus na Przyrodę". To dla ogromne wyróżnienie i ogromna duma. Chciałbym serdecznie podziękować Fundacji HumanDoc za zorganizowanie tego konkursu, a także Wojciechowi Kucfirowi i Krzysztofowi Pawlukojciowi za ich niesamowitą pasję i pracę na rzecz ochrony przyrody.

Wygrana w konkursie to dla Stanisława Sielewicza nie tylko radość ze zwycięstwa, ale także potwierdzenie, że warto podążać za swoimi pasjami i czerpać radość z kontaktu z naturą.
- Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i byli częścią tej niesamowitej przygody. Mam nadzieję, że moje zdjęcie będzie inspiracją dla innych, by odkrywać piękno przyrody i troszczyć się o nią - podsumowuje fotograf.
red.

***
Mazury są piękne o każdej porze roku. Jesienią urzekają swoim spokojem, kolorami i przestrzenią. Tak wyglądają jesienne Mazury na zdjęciach Stanisława Sielewicza.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5