Młodzież z Krzemieńca wystąpi z koncertem w szkole muzycznej

2023-09-14 10:25:15(ost. akt: 2023-09-14 10:25:29)

Autor zdjęcia: mojegizycko.pl/ K. Zadroga

Uczniowie z Krzemieńca w Ukrainie, którzy przebywają w Giżycku w ramach projektu "Budujemy relacje,zacieramy granice" wystąpią z koncertem w Państwowej Szkole Muzycznej 15 września o godz.17. Wstęp wolny.
Do Giżycka przyjechała grupa 15 uczniów (14-16 lat) z dwoma opiekunami ze szkoły muzycznej w Krzemieńcu w Ukrainie. Są tu w ramach projektu "Budujemy relacje, zacieramy granice" realizowanego przez II LO w Giżycku (Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, projekt sfinansowany z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki).

Celem projektu jest odkrywanie wspólnej przeszłości i dziedzictwa kulturowego, poznanie polsko-ukraińskiej kultury, tradycji oraz historii obu krajów, nawiązanie kontaktów między młodymi uczestnikami.

- Projekt ma dwie odsłony. Pierwsza to koncert w Państwowej Szkole Muzycznej w Giżycku w piątek, 15 września o godz.17, na który serdecznie zapraszamy mieszkańców i wszystkich chętnych. Młodzież bardzo przygotowywała się do tego koncertu, dla nich to wyjątkowa okazja, aby wystąpić przed publicznością - mówi Anna Dec, dyrektorka II LO w Giżycku. - Druga część jest już wewnątrzszkolna, to gra terenowa przygotowana wspólnie przez naszą młodzież i gości z Krzemieńca, będzie to konkurs na najlepszą klasę pierwszą.

Młodzież z Ukrainy mieszka w ośrodku Zofiówka w Rynie.
- Mają tam doskonałe warunki do odpoczynku, bo też chodzi o to, aby podczas pobytu u nas odpoczęli od tego, co dzieje w Ukrainie - dodaje dyrektor Anna Dec.
Młodzież przyjechała do nas 11 września, ich pobyt potrwa do 19 września.
KY

Fot. mojegizycko.pl/ K. Zadroga

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5