Borecka Łękuk Trail - zapisz się na jesienne bieganie

2023-06-27 14:00:00(ost. akt: 2023-06-27 14:16:11)

Autor zdjęcia: Krzysztof Karpiński

Dopiero zakończył się Maraton Wydminy, a już ruszają zapisy do kolejnej dużej imprezy biegowej - Borecka Łękuk Trail.
18 listopada w Puszczy Boreckiej już po raz czwarty odbędzie się ultramaraton Borecka Łękuk Trail. Impreza z każdą edycją rośnie w siłę i ma coraz większe grono odbiorców. W tym roku organizatorzy spodziewają się udziału około 500 zawodników z kraju i zagranicy. Areną całego wydarzenia będzie po raz kolejny Folwark Łękuk.

Miłośnicy biegania trail'owego na łonie natury w weekend 17-19 listopada będą mieli do wyboru cztery trasy; Róg 8 km, Wolisko 21 km, Litygajno Maraton 42 km i Piłwąg Ultra 70 km. Na dystansie 8 kilometrów dodatkowo wprowadzono klasyfikację właścicieli oraz pracowników obiektów noclegowych i gastronomicznych. 8km to jedyny dystans, który wystartuje z Pokazowej Zagrody Żubrów w Wolisku. Uczestnicy biegu na 21 kilometrów będą dodatkowo sklasyfikowani w kategorii małżeństw oraz służb mundurowych, natomiast bieg Piłwąg Ultra 70 km odbędzie się w randze Mistrzostwami Polski Leśników w Ultramaratonie.

17 listopada od godziny 12:00 rozegrane zostaną biegi dziecięce Borecka KIDS. Wieczorem w Restauracji Ogień i Woda odbędzie się konferencja prasowa z udziałem zaproszonych gwiazd biegów długich, połączona z wytrawnym Pasta Party, czyli przedstartową ucztą makaronową. Swoją obecność na konferencji zapowiedzieli wybitny maratończyk Mariusz Giżyński oraz ultramaratonki Dominka Stelmach i Paulina Krawczak, zatem zapowiada się niezwykle interesujący wieczór. To nie koniec atrakcji. Ofertą dodatkową Folwarku Łękuk jest Borecka Łękuk BAL, czyli taneczne zakończenie sezonu biegowego. W czasie edycji 2022 najwytrwalsi ultramaratończycy opuszczali parkiet o 4 nad ranem... Jak widać wytrzymałość biegowa zazwyczaj idzie w parze z tą taneczną.

Regulamin, program, formularz zapisów oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie
https://boreckatrail.pl/
oraz profilu
https://www.facebook.com/BoreckaLekukTrail/

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5