Niewybuch znaleziony podczas remontu basenu portowego nad Niegocinem

2023-06-23 08:58:42(ost. akt: 2023-06-23 10:40:40)

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

Podczas prac ziemnych nieopodal ul. Jeziornej w Giżycku na terenie tzw. portu węglowego, podczas prac remontowych basenu Wód Polskich, pracownik natrafił na skorodowany pocisk artyleryjski z czasów wojny. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali giżyccy policjanci.
W pierwszej kolejności „wybuchowe znalezisko” sprawdził funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego giżyckiej Policji. Do czasu przybycia patrolu saperskiego, skorodowany pocisk artyleryjski o długości około 60 cm i 155 mm zabezpieczali policjanci.
Podjęto decyzję o ewakuacji ratowników z pobliskiej bazy MOPR-u.

Pocisk zabrał patrol saperski z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, by następnie zneutralizować je w bezpiecznym miejscu.

- W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję. Pamiętajmy, jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! - przypominają policjanci. - Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5