Policjant, który mi pomógł

2023-05-10 15:00:00(ost. akt: 2023-05-10 15:48:00)
Posterunkowa Barbara Augustynowicz razem z policjantem z patrolu pomogli w szybkim dotarciu do szpitala choremu mężczyźnie

Posterunkowa Barbara Augustynowicz razem z policjantem z patrolu pomogli w szybkim dotarciu do szpitala choremu mężczyźnie

Autor zdjęcia: KPP Węgorzewo

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Ważne jest także wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy wykazują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

- Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób - informuje Policja.

Przykładem pomocy otrzymanej od policjantów jest niedawny przypadek funkcjonariuszy węgorzewskiej "drogówki", którzy pomogli bezpiecznie dotrzeć do giżyckiego szpitala kobiecie, która wiozła ciężko chorego ojca. 3 maja około godziny 19 do patrolu ruchu drogowego, który znajdował się na ul. Łuczańskiej w Węgorzewie, podjechał osobowy volkswagen. Z samochodu wysiadła roztrzęsiona kobieta i poprosiła policjantów o pomoc, mówiąc, że wiezie ojca, który prawdopodobnie dostał udaru.

Asp. Paweł Drapała i post. Barbara Augustynowicz natychmiast przerwali czynności służbowe, wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały uprzywilejowania i bezpiecznie pomogli dotrzeć z Węgorzewa do giżyckiego szpitala kobiecie, która jechała za radiowozem. 90-letni mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. ermin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.
Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.
Biuro Prewencji KGP, KT2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5