Policjanci przygotowują się do sezonu

2023-04-22 17:09:35(ost. akt: 2023-04-22 17:14:14)

Autor zdjęcia: Fot. KPP Giżycko

W Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku odbyło się spotkanie policjantów i przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu w sezonie letnim.
Powiat giżycki w sezonie letnim każdego roku odwiedzają liczni turyści. Wtedy małe miejscowości stają się centrum zabawy i sportów wodnych, a wąskie uliczki zapełnione są zaparkowanymi samochodami. To co roku prawdziwy sprawdzian dla służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu.

W tym okresie zawsze jest znacznie więcej patroli policyjnych zarówno na drodze, wodach, jak i patroli pieszych w rejonie np. plaż. Aby wszystko było zapięte na „ostatni guzik” w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia sezonu letniego. W spotkaniu uczestniczyli policjanci i przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w powiecie. Podczas spotkania omówiono kierunki i planowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wczasowiczów, a także omówiono sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo turystom w okresie letnim policjanci będą mi.in patrolować miejsca turystyczne, takie jak plaże, parki czy centra miasta, aby monitorować sytuację i zapewnić obecność sił policyjnych w tych miejscach. Patrolować także będą ośrodki wypoczynkowe i kempingi w celu zapewnienia bezpieczeństwa turystom na obszarach rekreacyjnych. Głównym zadaniem funkcjonariuszy będzie przede wszystkim udzielenie pomocy i informacji turystom poprzez udzielanie im informacji o lokalnych przepisach, zasadach i regulacjach, a także pomagać turystom w sytuacjach awaryjnych/kryzysowych.

Skupią się również na monitorowaniu ruchu drogowego. W sezonie letnim ruch drogowy będzie wzmożony ze względu na zwiększony ruch turystyczny. Policjanci drogówki będą przeprowadzać kontrole prędkości, sprawdzać trzeźwość kierowców i egzekwować przepisy drogowe, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach.

Ważnym elementem jest reagowanie na sytuacje awaryjne. Policjanci są przeszkoleni do reagowania na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe takie jak wypadki drogowe, utonięcia, zaginięcia czy inne niebezpieczne sytuacje. Policjanci będą intensywnie zaangażowani w takie działania, aby szybko reagować i minimalizować ryzyko dla turystów. W tym zakresie będą współpracować z innymi służbami, takimi jak straż pożarna, pogotowie ratunkowe czy służby ratownictwa wodnego, w celu zapewnienia kompleksowej ochrony i bezpieczeństwa turystom. Wspólna koordynacja działań ma przyczynić się do szybszego i bardziej efektywnego reagowania na sytuacje kryzysowe.


Policjanci będą prowadzić także kampanie edukacyjne i informacyjne skierowane do turystów, dotyczące zasad bezpieczeństwa, takich jak unikanie niebezpiecznych zachowań na plażach, zabezpieczenie mienia czy dbanie o bezpieczne korzystanie z dróg. Edukacja turystów ma na celu przyczynić się do zwiększenia ich świadomości i odpowiedzialności, co z pewnością zagwarantuje bezpieczeństwo i przyjemnie spędzony czas na wakacjach.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5