Akcja Biegam Bo Lubię z każdym rokiem rośnie w siłę. Także w Wydminach

2023-04-04 12:00:00(ost. akt: 2023-04-04 13:38:17)

Autor zdjęcia: Arch. Bartłomiej Osior

Bezpłatne treningi biegowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów odbywają się w ponad stu lokalizacjach w całym kraju, także w naszym regionie.
Warto wspomnieć, że 13 lat temu do "Trójkowej" akcji Biegam Bo Lubię dołączyły Wydminy, stając w jednym szeregu z takimi miastami jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Poznań. Do dziś Wydminy pozostają jedną z najmniejszych miejscowości w Polsce, w której odbywają się cotygodniowe zajęcia.
Formuła treningów Biegam Bo Lubię jest bardzo prosta; zajęcia są całkowicie bezpłatne dla uczestników i odbywają się raz w tygodniu. Miejsca i godziny spotkań w poszczególnych miastach można odszukać na stronie https://biegambolubie.com.pl/

W Wydminach biegacze spotykają się w każdy wtorek o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Szkolnej. Od pierwszej edycji zajęcia na wydmińskim obiekcie prowadzą trenerzy Bartłomiej i Beata Osior z Wioski Biegaczy. Każda jednostka treningowa dostosowana jest do indywidualnych możliwości uczestników. Szczególną opieką ze strony trenerów zawsze objęci są ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem i zdrowym stylem życia. Nie ma listy obecności, natomiast prowadzący zawsze zachęcają do regularnego uczestnictwa w treningach, bo to przynosi najlepsze efekty. Biegam Bo Lubię to również wspólne wyjazdy na zawody i coroczne sprawdziany; Test Coopera oraz Bieg na 1000m.

W tym roku w Gminie Wydminy po raz kolejny odbędą się dwie duże imprezy biegowe;
8-10 czerwca - Maraton Wydminy, miejsce: nowe Targowisko Gminne oraz Wyspa Wydminy, dystanse: 5 km, 5 km wózki handbike, 21 km, 42 km, biegi dziecięce, marsz seniora 2,5 km. Szczegóły na www.maratonwydminy.pl.
17-19 listopada - Borecka Łękuk Trail, miejsce: Folwark Łękuk, dystanse 8 km, 21 km, 50 km, 80 km, biegi dziecięce. Szczegóły na www.boreckatrail.pl.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w bezpłatnych treningach Biegam Bo Lubię oraz dwóch największych imprezach biegowych w regionie. Ruszajmy się, ćwiczmy i oddychajmy głęboko najczystszym powietrzem w Polsce! Bo w zdrowym ciele, zdrowy duch! - zachęca Bartłomiej Osior.
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5