Maraton Wydminy w długi czerwcowy weekend

2023-03-01 09:11:09(ost. akt: 2023-03-01 09:26:55)

Autor zdjęcia: Arch. wioskabiegaczy.pl

Tegoroczny długi weekend czerwcowy na Mazurach będzie na pewno wyjątkowy dla wszystkich miłośników biegania. Maraton Wydminy to alternatywa dla wielkomiejskich, masowych biegów ulicznych. Po kilku wrześniowych edycjach organizatorzy doszli do wniosku, że przeniesienie imprezy na Boże Ciało, automatycznie da szansę startu wszystkim tym, którzy swój kilkudniowy urlop spędzą w Polsce północno-wschodniej.
Program Maratonu Wydminy jest bardzo rozbudowany i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Na liście startowej już meldują się biegacze z całego kraju.

Maraton Wydminy rozpocznie się w czwartkowe (8 czerwca) popołudnie biegami dziecięcymi na dystansach od 100 m do 1,5 kilometra. Po najmłodszych do rywalizacji przystąpią osoby niepełnosprawne ścigające się na wózkach handbike. Gmina Wydminy ma w tej dyscyplinie swoją wybitną przedstawicielkę. Katarzyna Zubowicz jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w maratonie na wózkach. O godzinie 19:00 na linii startu Mocnej Piątki pojawią się zawodnicy, dla których płaska, bardzo szybka i atestowana trasa, będzie doskonałą okazją do powalczenia o nowe rekordy życiowe na "piątkę".

9 czerwca dla biegaczy będzie czasem na odpoczynek, regenerację i zwiedzanie bardzo urokliwiej okolicy. W godzinach wieczornych, w salach Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach odbędzie się Maraton Filmowy, czyli pokaz filmów o tematyce biegowej połączony z prelekcjami znanych osobistości z biegowego świata.

10 czerwca rano na Wydmińskiej Wyspie zameldują się maratończycy i ci, którzy zdecydowali się na udział w legendarnym już półmaratonie wokół Jeziora Wydmińskiego. Trasa maratonu zabierze biegaczy w prawdziwą, mazurską przygodę. 42 kilometry wzdłuż linii brzegowych siedmiu jezior, mnóstwo leśnych odcinków, kilka lokalnych wiosek i przede wszystkim zawalony most w Kruklankach, u podnóży którego zlokalizowany będzie jeden z punków odżywczych. Bieg na królewskim dystansie po raz kolejny odbędzie się w randze Mistrzostw Polski LZS w maratonie przełajowym.

- Spodziewamy się, że w tegorocznej edycji Maratonu Wydminy, w zupełnie nowej odsłonie i przede wszystkim w nowym, dogodnym dla wielu terminie, wystartować może nawet kilkaset osób. Wzorem lat ubiegłych liczymy również na przyjazd biegaczy z zagranicy. Zapraszam serdecznie do kameralnych Wydmin. Szacuje się, że co pięćdziesiąty mieszkaniec tej gminy biega. To naprawdę idealne miejsce do łączenia rodzinnych urlopów z realizacją swojej biegowej pasji - mówi Bartłomiej Osior, dyrektor Maratonu Wydminy.

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie:
https://maratonwydminy.pl/

oraz profilu facebook Maraton Wydminy.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5