Kolejna odsłona planu zagospodarowania terenu nad kanałem

2022-11-14 08:26:01(ost. akt: 2022-11-14 08:31:11)

Autor zdjęcia: UM Giżycko

Konsultacje w sprawie planu zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Olsztyńską Sikorskiego a ogródkami działkowymi nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku zaplanowano 22 listopada. To już kolejne spotkanie mieszkańców z autorami planu zagospodarowania tej części miasta.
Do 25 listopada w urzędzie miejskim (pokój 114) wyłożony jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy ulicami: Sikorskiego, Olsztyńską oraz Kanałem Łuczańskim i ogródkami działkowymi. Dyskusja publiczna nad przyjętymi rozwiązaniami w planie odbędzie się 22 listopada o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej giżyckiego ratusza. Podczas lipcowego spotkania z autorami opracowania i władzami Giżycka większość mieszkańców była przeciwna rozwiązaniom zawartym w planie. Chodziło głównie o lokalizację nowej przeprawy przez kanał od ulicy Sikorskiego do Łuczańskiej oraz stacji benzynowej, brak dojazdu do obecnych posesji, a także utratę ogródków działkowych i garaży.

- My nic innego nie chcemy, jak tylko spokoju i poczucia bezpieczeństwa – sygnalizowali wówczas mieszkańcy. - Zostawcie nam działki i garaże. Mieszka tu dużo starszych ludzi. To bardzo spokojna okolica i niech tak zostanie.

Po uwagach i poprawkach wniesionych przez mieszkańców latem, plan ponownie został wyłożony do konsultacji. Jak bardzo się zmienił i czy autorzy opracowania uwzględnili sygnały mieszkańców tej okolicy Giżycka? Można sprawdzić w ratuszu do 25 listopada. Podobnie, jak wcześniej, tak i teraz każdy ma prawo złożenia swoich uwag do projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Uwagi można wnosić do 9 grudnia.
ona

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5