Borecka Łękuk Trail z żubrami w tle

2022-11-09 09:00:00(ost. akt: 2022-11-09 09:28:13)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora/Borecka Łękuk Trail

Cztery fantastyczne, trailowe trasy, start i meta nad brzegiem jeziora Łękuk, Puszcza Borecka w jesiennej odsłonie, i przede wszystkim wyjątkowa, mazurska gościnność.
To tylko część argumentów, dla których w trzeci weekend listopada warto wybrać się w okolice Giżycka. Tegoroczna edycja biegowej imprezy Borecka Łękuk Trail odbędzie się 18-20 listopada. Gospodarzem i jednocześnie bazą całego wydarzenia będzie Folwark Łękuk na Mazurach (gmina Wydminy).

- Trasy Litygajno 50 km oraz Wolisko 21 km przebiegną przez Pokazową Zagrodę Żubrów w Wolisku, zatem spotkanie z tymi okazałymi mieszkańcami Puszczy Boreckiej niemalże gwarantowane - przypuszcza Bartłomiej Osior, biegacz z Wydmin, jeden z organizatorów imprezy.

W pakietach na biegaczy, w zależności od dystansu, czekać będą markowe koszulki techniczne lub ocieplacze na szyję. Na mecie każdy uczestnik otrzyma symboliczną sadzonkę drzewa i oczywiście pamiątkowy medal. Najlepsi na wszystkich dystansach otrzymają cenne nagrody. Za pobicie rekordów trasy Litygajno 50 km w kategorii kobiet i mężczyzn organizator przewidział nagrody finansowe.

Dzień przed biegami w Folwarku Łękuk odbędzie się Pasta Party połączone ze spotkaniem ze znanymi osobistościami ze świata biegowego. Swój udział w konferencji potwierdziły już między innymi Dominika Stelmach i Anna Bańkowska oraz oraz weteran biegów ultra Paweł Kaszyca, ale lista zaproszonych gości jest znacznie dłuższa.

Natomiast już po części sportowej w Folwarku Łękuk odbędzie się Borecka Łękuk Bal, który będzie znakomitą okazją do oficjalnego podsumowania i zakończenia sezonu biegowego.

Swój udział w tegorocznej edycji BŁT zadeklarowało już blisko 300 zawodników, ale lista startowa jest ciągle otwarta. Regulamin, zapisy i szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5