Kierowca zamienił sięz pasażerem, bo miał zakaz prowadzenia pojazdów

2022-10-27 12:02:43(ost. akt: 2022-10-27 12:06:44)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci z Giżycka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem. Chcąc uniknąć odpowiedzialności kierowca - z zakazem prowadzenia pojazdów - zamienił się miejscami z pasażerem. Za naruszenie sądowego nakazu 51-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
51-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego nie przejmuje się tym, że sąd zastosował wobec niego zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów obowiązujący do września 2024 roku. Nie jest to jego pierwsze przewinienie, zawsze znajdzie powód i wytłumaczenie swojego niewłaściwego zachowania - podaje giżycka Policja.

Sąd orzekł wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ kierowca ma już na swoim koncie zachowania niezgodne z prawem, a w tym między innymi nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

26.10.2022 r. kolejny raz lekceważąc postanowienie sądu wsiadł „za kółko” i wspólnie z pasażerem jechał przez miejscowość Ruda (gm. Miłki). Traf chciał, że na swojej drodze kierujący spotkał policjantów z Giżycka, którzy wiedzieli o przewinieniach mężczyzny i o tym, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze wydali sygnały do zatrzymania pojazdu, co też kierujący uczynił. W momencie zatrzymania busa kierowca zamienił się miejscami z pasażerem. Podczas kontroli przyznał, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a jednak „twardo” twierdził, że jechał jako pasażer. Pasażer natomiast nic nie tłumaczył.

Sprawa 51-kierującego z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów będzie miała finał w sądzie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5