Jedno jest niebo dla wszystkich

2022-06-22 12:41:07(ost. akt: 2022-06-22 12:46:25)

Autor zdjęcia: fot. Forum NGO’S Wydminy

Rozśpiewani seniorzy z Mazur spotkali się na XXI Festiwalu Chórów Seniora w Wydminach. Święto muzyki, pieśni chóralnych i biesiadnych było okazją do spotkania, wymiany doświadczeń i zaprezentowania swoich zdolności.
W sobotę,18 czerwca w Wydminach odbył się XXI Festiwal Chórów Seniora. Organizatorem przeglądu było Forum NGO’S Wydminy. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowały się: „Pojezierze” z Ełckiego Centrum Kultury, „Mazury” z Biblioteki- Centrum Kultury i Promocji Gminy Stare Juchy, „Oleckie Echo” z Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku, „Cantilena” z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „Lisiacy” z Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji z Bań Mazurskich oraz „Lira” z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Miasto Giżycko reprezentował zespół „Belcanto” z Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Fot. fot. Forum NGO’S Wydminy

- „Belcanto” to zespół muzyczny działający od października 2019 r. w ramach Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku. Spotkania seniorów odbywają się raz w tygodniu pod kierunkiem pani Urszuli Wyszyńskiej-Zbróg. W repertuarze zespół ma głównie piosenki biesiadne, ale nie tylko. Na Festiwalu zespół zaśpiewał trzy piosenki: „Tańcz moja miła”, „Już zamknąłem serca drzwi”, „Jedno jest niebo dla wszystkich”. Na akordeonie akompaniowała Urszula Wyszyńska-Zbróg - mówi Ewa Ostrowska,
dyrektor Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Gratulujemy wszystkim uczestnikom za piękne śpiewanie i cudowną atmosferę.

Fot. fot. Forum NGO’S Wydminy

Hasło Festiwalu „w śpiewaniu to jest właśnie najprzyjemniejsze – śpiewać tylko z innymi, nigdy samemu” świetnie obrazowało atmosferę panującą podczas Festiwalu. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy - około 100- osobowy chór wykonał utwór „Hulanka’’ Fryderyka Chopina. Chóry i zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i słodkie upominki. Na zakończenie Festiwalu uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny posiłek w restauracji „Zagłoba”.
ona
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5