Sezon motoryzacyjny WM Moto Clubu nad Niegocinem

2022-05-24 08:46:45(ost. akt: 2022-05-24 09:06:35)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Już w najbliższa niedzielę odbędzie się kolejna edycja kultowego, motoryzacyjnego eventu organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Moto Club w Giżycku. Nad Niegocinem pojawią się najciekawsze cuda motoryzacji. Będą pokazy, konkursy, zabawa i dużo dobrej muzyki z samochodowych głośników...
Rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego Warmińsko-Mazurskiego Moto Clubu w Giżycku odbędzie się w niedzielę, 29 maja od godz. 10.00.

Fot. Renata Szczepanik

- Przez ubiegłe 12 lat wspieraliśmy potrzebujących giżycczan. 29 maja jest kolejną okazją do spotkania w doborowym towarzystwie wraz ze wsparciem potrzebujących oraz wsparciem zakupu materiałów budowlanych potrzebnych do wyrównania placu, na którym organizujemy nasze driftingowe wydarzenia oraz zakupu sprzętu potrzebnego do organizacji takich imprez – informuje Katarzyna Prokopczuk, prezes Warmińsko-Mazurskiego Moto Clubu w Giżycku. - Tegorocznym bohaterem jest Adaś Mantryba, siedmioletni giżycczanin, który walczy z chorobą genetyczną, powodującą opóźnienie psychoruchowe i brak mowy. Adaś ma szansę rozwijać się jak każde dziecko, jednak potrzebuje wielokierunkowej i wielospecjalistycznej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Nad imprezą w pełni non profit pracować będą klubowicze WMMC oraz ekipa MintEvents. Marzymy o tym, by móc dalej tworzyć wydarzenia na najwyższym poziomie i móc wciąż wspierać tych, którzy tego potrzebują.

Fot. Renata Szczepanik

Event jak co roku składa się z dwóch części: w porcie Ekomarina w Giżycku (8.00-14.30) oraz na lotnisku w Pierkunowie pod Giżyckiem (15.00-18.00).

Fot. Renata Szczepanik

W porcie nad Niegocinem tradycyjnie pojawią się strefy wystawowe: klasyki, stance, off road, gruz, car audio, race. Nagrody zostaną przyznane w konkurencjach:
1. Najlepsze Auto Stance
2. Najlepsze Auto Klasyk
3. Najlepsza Felga
4. Najniższe Auto
5. Najgłośniejszy Wydech Auto
6. Najgłośniejszy Wydech Motocykl
7. Najlepsze Car Audio
8. Najładniejszy rysunek auta (konkurencja dla dzieci)

Fot. Renata Szczepanik

Natomiast na lotnisku w Pierkunowie zorganizowany zostanie tor do driftingu. Osoby chcące potrenować na torze muszą wrzucić do puszki na zbiórkę minimum 20 zł. Po zarejestrowaniu każdy chętny otrzyma numer startowy i tylko z taką naklejką zostanie dopuszczony do treningu. Chętni będą mogli skorzystać z DRIFT TAXI również za opłatą minimalną w wysokości 20 zł z przeznaczeniem na zbiórkę charytatywną.
ona2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5